wbijam.pl Wsparcie Kontakt

 

Kalendarz

1675749969
Film kinowy 04 nadchodzi ??.??.????
Film kinowy 03: "SAO Progressive: Scherzo ciemnego zmierzchu" 00 dni 00:00:00 22.10.2022
Film kinowy 02: "SAO Progressive: Aria bezgwiezdnej nocy" 00 dni 00:00:00 30.10.2021Wiadomości dotyczące anime i powieści light novel Sword Art Online

[anime] Kolejny film kinowy SAO zapowiedziany.

Podczas wydarzenia z okazji 10. rocznicy anime Sword Art Online zapowiedziano kolejną kinówkę z uniwersum. Tym razem przedstawi ona zupełnie nową historię napisaną specjalnie na potrzeby obrazu. Gdy pojawi się więcej szczegółów, natychmiast zamieszczę na stronie stosowną informację.

Dodano: 06.11.2022

[anime] Zwiastun drugiego filmu kinowego Progressive.

Pojawił się trailer zapowiadający kolejną kinówkę z serii Progressive: „Scherzo ciemnego zmierzchu”, zapraszam do oglądania tutaj.

Dodano: 02.07.2022

[anime] Znana data premiery drugiego filmu Progressive.

Pojawiła się druga ilustracja przewodnia kolejnego filmu kinowego z serii SAO Progressive: „Scherzo ciemnego zmierzchu”, a wraz z nią ogłoszono dokładną datę premiery w japońskich kinach - obraz trafi na duże ekrany już 10 września tego roku. Zapraszam do oglądania.

Dodano: 15.06.2022

[anime] Plakat zwiastujący Progressive II.

Pojawiła się ilustracja przewodnia kolejnego filmu kinowego z serii SAO Progressive: „Scherzo ciemnego zmierzchu”, a wraz z nią ujawniono jesienną premierę obrazu (październik-grudzień 2022). Zapraszam do oglądania.

Dodano: 23.03.2022

[anime] Zapowiedziano kolejny film SAO Progressive.

W związku z niedawną premierą kinową pierwszego z serii filmów ekranizujących powieści uzupełniające „Progressive”, zapowiedziano kolejny obraz. Druga kinówka będzie nosić tytuł „Scherzo ciemnego zmierzchu” i zadebiutuje w japońskich kinach w 2022 roku. Polska wersja pierwszej kinówki standardowo około pół roku po premierze kinowej. Zapraszam do dyskusji.

Dodano: 01.11.2021

[anime] Piąty zwiastun filmu kinowego.

W związku z jutrzejszą premierą drugiej kinówki Sword Art Online: „Progressive, Aria bezgwiezdnej nocy”, pojawił się kolejny trailer zwiastujący obraz. Zapraszam do oglądania.

Dodano: 29.10.2021

[anime] Czwarty zwiastun filmu kinowego.

Pojawił się kolejny trailer zapowiadający drugi film kinowy SAO, „Sword Art Online Progressive: Aria bezgwiezdnej nocy”, w którym można usłyszeć utwór przewodni obrazu w wykonaniu LiSY zatytułowany „Yuke”. Zapraszam do oglądania.

Dodano: 16.09.2021

[anime] Data premiery SAO Progressive.

Pojawił się kolejny plakat promujący film kinowy SAO Progressive, który zekranizuje powieści light novel rozszerzające główną historię z pierwszego arcu Sword Art Online. Ujawniono na nim dzień, w którym obraz trafi na duże ekrany w Japonii - będzie to 30 października 2021 roku. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 27.03.2021

[anime] Plakat oraz zwiastun filmu!

Pojawiły się ilustracja promująca oraz trailer drugiego filmu kinowego Sword Art Online, Progressive „Aria bezgwiezdnej nocy”. Obraz zadebiutuje w kinach jesienią 2021 roku (październik-grudzień). Zapraszam do oglądania oraz komentowania.

Dodano: 27.03.2021

[anime] Progressive będzie filmem kinowym!

Zgodnie z oficjalnymi informacjami ekranizacja powieści (i mangi) uzupełniającej główną historię Sword Art Online, SAO Progressive, zostanie wydana w formie filmu kinowego (lub serii kinówek). Pierwszy obraz zatytułowany „Aria bezgwiezdnej nocy” zapowiedziano na 2021 roku. Dostępny jest również nowy trailer. Zapraszam do oglądania oraz komentowania.

Dodano: 08.11.2020

[anime] Ekranizacja SAO Progressive zapowiedziana!

Potwierdzono ekranizację pobocznej powieści light novel SAO: Progressive, w której bardziej szczegółowo przedstawione zostało przechodzenie poszczególnych pięter Aincradu z pierwszej serii. Na tę chwilę brak danych co do daty premiery, jednak można oczekiwać, iż będzie to druga połowa 2021 roku lub początek 2022 roku. Gdy tylko pojawią się jakieś szczegóły, poinformuję Was o tym we Wiadomościach. Zapraszam do dyskusji.

Dodano: 19.09.2020

[anime] Zakończenie trzeciej serii i przyszłość.

Dzisiaj, wraz z odcinkiem czterdziestym siódmym, końca dobiegła trzecia seria opartego na powieści light novel autorstwa Rekiego Kawahary anime, Sword Art Online. Jako że powieść źródłowa wciąż jest wydawana (aktualnie trwa w niej nowa saga, Unital Ring), w przyszłości niemal na pewno doczekamy się kontynuacji podstawowej serii telewizyjnej, z tym że przerwa potrwa kilka lat. Dodatkowo już teraz krążą plotki o planach wydania w postaci anime serii pobocznej, SAO Progressive, w której przedstawiono bardziej szczegółowo proces przechodzenia poszczególnych pięter Aincradu z pierwszej serii anime. Gdy tylko będzie coś wiadomo, natychmiast poinformuję Was o tym w Wiadomościach na stronie. By oczekiwanie się nie dłużyło, w nadchodzącym sezonie będę dla Was wydawał kolejne serie (wszystkie tytuły znajdziecie na dole menu po prawej).

Dodano: 19.09.2020

[anime] Kolejny zwiastun ostatniej części trzeciej serii!

Pojawił się kolejny trailer zapowiadający ostatnią część Alicyzacji, zapraszam do oglądania i komentowania tutaj.

Dodano: 02.07.2020

[anime] Premiera ostatniej części Alicyzacji 11 lipca!

Bardzo dobre wieści dla fanów Sword Art Online – dzisiaj potwierdzono oficjalnie, że ostatnia część trzeciej serii, czyli odcinki 37-47, zgodnie z zapowiedzią trafi na małe ekrany już w sezonie letnim! Odcinek 37. zadebiutuje w sobotę 11 lipca o godzinie 24:00 czasu japońskiego (17:00 czasu polskiego). Tydzień wcześniej zostanie nadany odcinek powtórkowy. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 06.06.2020

[anime] Ostatni sezon trzeciej serii przełożony na lipiec.

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym i wprowadzonym w niektórych prefekturach Japonii stanem wyjątkowym ostatni sezon Alicyzacji został przesunięty na lipiec. Życzmy wszystkim dużo zdrowia i wyczekujmy niecierpliwie jednego z naszych ulubionych anime. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 10.04.2020

[anime] Kolejny zwiastun ostatniego sezonu trzeciej serii!

Pojawił się trzeci zwiastun nadchodzącej końcówki arcu Alicization, która zadebiutuje na małych ekranach 25 kwietnia, można go obejrzeć na podstronie odcinka 37 (przejdź). Dodatkowo poznaliśmy wykonawczynię oraz utwór, który zostanie wykorzystany w endingu – piosenkę „I will...” zaśpiewa Eir Aoi. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 22.03.2020

[anime] Znana data premiery ostatniego sezonu trzeciej serii!

Zgodnie z oficjalnymi doniesieniami czwarty sezon trzeciej serii SAO zadebiutuje 25 kwietnia i będzie trwał dziesięć odcinków. Dodatkowo 18 kwietnia nadana zostanie powtórka, a 11 kwietnia specjal telewizyjny z udziałem seiyuu. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 25.02.2020

[anime] Zwiastun czwartej części trzeciej serii.

Pojawił się krótki film zapowiadający ostatnią część Alicization. Proszę pamiętać, że określenie „last season” w trailerze nie dotyczy całego anime, a tylko właśnie trzeciej serii. Zapraszam do oglądania tutaj.

Dodano: 12.02.2020

[anime] Pora na trzymiesięczną przerwę do kwietnia.

Zgodnie z zapowiedziami druga część trzeciej serii jest split-courem, czyli teraz czeka nas jeden trzymiesięczny sezon przerwy w nadawaniu, po którym, w kwietniu, nadanych zostanie jedenaście ostatnich odcinków Alicyzacji (epizody 37-48). By oczekiwanie się nie dłużyło, w nadchodzącym sezonie będę dla Was wydawał kolejne serie (wszystkie tytuły znajdziecie na dole menu po prawej).

Dodano: 25.12.2019
↑do góry
↑do góry
Szybki dostęp: kolejność oglądania, pierwsza seria, druga seria, trzecia seria, progressive, sao alt ggo, wydanie specjalne, filmy kinowe, offline, offline II, offline ws, openingi, endingi.
Podobne anime (isekai): Accel World, Arifureta, Danmachi, Full Dive, Genjitsu Shugi Yuusha, Goblin Slayer, Hachinan, Infinite Dendrogram, Kenja no Mago, Kimisen, Log Horizon, Made in Abyss, Mushoku Tensei, No game no life, Overlord, Re:Zero kara Hajimeru Isekai, Sentouin, Hakenshimasu!, Shinchou Yuusha, Solo Leveling, Sword Art Online, Tate no Yuusha no Nariagari, Tensei Shitara Slime Datta Ken.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich udostępnianie. Można je również zablokować w ustawieniach przeglądarki. Więcej w polityce prywatności.
Twoja Mała Japonia to grupa promująca kulturę japońską w Polsce. Naszym celem jest poszerzanie dostępności japońskich anime w ojczystym języku. Podejmujemy się tłumaczenia tylko i wyłącznie serii, które z różnych powodów nie zostały wydane oficjalnie, więc nie jesteśmy konkurencją dla oficjalnych wydawców, a ich uzupełnieniem. Dlatego również serie wydane oficjalnie po polsku są ze strony systematycznie usuwane, jak chociażby Przygody Sindbada. Na stronie pojawiają się tylko i wyłącznie polskie, fanowskie wersje językowe (napisy), by nie działać na szkodę międzynarodowym wydawcom, nie publikujemy wersji angielskich ani bez napisów (rawów). Jeśli mimo tego na stronie został naruszony czyjś dobry interes, prosimy o kontakt oficjalnego przedstawiciela na e-mail podany w dziale Kontakt.