wbijam.pl Wsparcie Kontakt

Archiwum wiadomości dotyczących anime i powieści light novel Sword Art Online

[anime] Druga część trzeciej serii będzie split-courem.

Na przedpremierowym pokazie pierwszego odcinka drugiej części Alicyzacji ogłoszono, że najbliższe 25 odcinków zostanie podzielone na dwie części – najpierw, od października do grudnia, nadanych zostanie 12-13 odcinków, następnie będzie czekała nas trzymiesięczna przerwa, a ostatnie 12-13 odcinków zobaczymy od kwietnia 2020 roku. Z jednej strony jest to zła wiadomość, bo oznacza kolejne trzy miesiące wyczekiwania, ale z drugiej są również plusy takiego rozwiązania – studio będzie mogło dopieścić animację, a i przerwa pomiędzy trzecią a ewentualną czwartą serią będzie nieco krótsza. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 06.10.2019

[anime] Nowy zwiastun z openingiem w tle!

Poznaliśmy wykonawcę pierwszego openingu do drugiej części trzeciej serii – piosenkę „Resolution” wykona Haruka Tomatsu (na zdjęciu poniżej). Pojawił się również kolejny zwiastun serii, w tle którego słyszymy ów utwór – można go obejrzeć na podstronie 25. odcinka. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 21.09.2019

[anime] Znana dokładna data premiery!

Upubliczniono dokładną datę emisji pierwszego odcinka drugiej części trzeciej serii - epizod o numerze 25. nadany zostanie 12 października prawdopodobnie standardowo o godzinie 24:00 (17:00 czasu polskiego). Zapraszam do komentowania.

Dodano: 05.09.2019

[anime] Plakat oraz zwiastun drugiej części trzeciej serii!

Pojawił się plakat zapowiadający drugą część sagi Alicization (zamieszczam go poniżej), a także trzeci już zwiastun serii (można go znaleźć pod odcinkiem 25). Kontynuacja aktualnej serii wystartuje na początku października tego roku. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 21.07.2019

[anime] Nowy zwiastun drugiej części trzeciej serii!

Pojawił się trailer zapowiadający drugą część serii Alicization, która wystartuje w październiku tego roku. Zapraszam do oglądania tutaj.

Dodano: 07.07.2019

[anime] Trzecia seria wróci już w październiku!

Potwierdziły się informacje o powrocie drugiej części trzeciej serii już w październiku, więc czeka nas tylko pół roku przerwy. Odcinki 25-48 będą nosić podtytuł „Wojna o Podziemie”. Zachęcam do częstego zaglądania na stronę, będą tutaj zamieszczane wszystkie aktualizacje dotyczące nadchodzącej końcówki Alicyzacji. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 30.03.2019

[anime] Zwiastun nowej gry Sword Art Online!

Zapowiedziano nową grę z uniwersum SAO, która podejmie wątek znany nam z Alicyzacji. Pozycja zatytułowana będzie Sword Art Online: Alicization Lycoris i trafi na PC, PS4 oraz Xbox One. Na tę chwilę nie jest znana data premiery, jednak można już obejrzeć pierwszy zwiastun - zapraszam tutaj.

Dodano: 30.03.2019

[anime] Trzecia seria SAO będzie trwała okrągły rok!

Potwierdziły się wcześniejsze informacje, iż nadchodząca, kolejna seria Sword Art Online zekranizuje od razu cały arc Alicization! A to oznacza potężną dawkę naszego ulubionego anime - seria ma trwać calutki rok i liczyć sobie około 50 odcinków! Premiera przewidziana została na 6 października na godzinę 24:00 (17:00 czasu polskiego). Dodatkowo jest również dostępny kolejny zwiastun, w którym w tle możemy usłyszeć pierwsze utwory przewodnie serii (przejdź). Zapraszam do komentowania.

Dodano: 07.07.2018

[anime] Nowy plakat oraz zwiastun trzeciej serii po polsku!

Opublikowano nowe wideo oraz plakat zwiastujące zbliżającą się wielkimi krokami trzecią serię Sword Art Online: Alicization, ilustrację zamieszczam poniżej, a trailer można obejrzeć na podstronie pierwszego odcinka. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 07.07.2018

[anime] Trzecia seria Sword Art Online w październiku!

Wraz z najnowszym trailerem opinii publicznej udostępniona została przybliżona data premiery najnowszej serii anime Sword Art Online ekranizującej sagę Alicization na podstawie powieści light novel autorstwa Rekiego Kawahary – tytuł zadebiutuje już w sezonie jesiennym, czyli w październiku tego roku! Wiadomo również, że seria zekranizuje cały arc, stąd powinna trwać więcej niż dwa sezony (na podstawie dostępnego materiału około 50 odcinków). W rolach głównych powrócą Yoshitsugu Matsuoka jako Kirito oraz Haruka Tomatsu jako Asuna. Nowe, kluczowe dla wątku postaci, czyli Alice oraz Eugeo, zagrają odpowiednio: Ai Kayano (wcześniej między innymi Shiro w No game no life) oraz Nobunaga Shimazaki (między innymi Yuno w aktualnie ukazującym się anime Black Clover). Zapraszam do komentowania.

Dodano: 23.05.2018

[gry mobilne] Prawdziwa Asuna w Twoim telefonie!

Firma Bandai Namco Entertainment ogłosiła w poniedziałek, że planuje wydać grę na urządzenia mobile, dzięki której będziemy mogli prowadzić wirtualne życie z główną bohaterką Sword Art Online, Asuną! Gra będzie podzielona na „odcinki”, z których pierwszy będzie darmowy, a do reszty trzeba będzie wykupić dostęp. I tak czekają nas między innymi takie atrakcje jak: piknik, basen czy nawet spanie w jednym łóżku! W grze będzie dostępny również tryb spokojny (mattari mode), w którym gracz będzie mógł po prostu obserwować swoją wirtualną żonkę. W trybie czatu z kolei będziemy mieli możliwość porozmawiania z Asuną przy pomocy SMS-ów. Premiera Sword Art Online: Lovely Honey Days przewidziana została na 2018 rok. Zapraszam do komentowania.


Dodano: 22.05.2018

[anime] Trzecia seria zekranizuje całą sagę Alicization!

Miki Kazuma, edytor powieści light novel i producent anime Sword Art Online, potwierdził w sobotę, że nadchodząca trzecia seria anime zekranizuje cały arc Alicization! Choć wciąż nie jest znana długość anime, biorąc pod uwagę, że saga zawiera się w dziesięciu tomach powieści (plus 2 tomy historii pobocznej), a w dwóch pierwszych seriach zekranizowanych zostało około 8 tomów, można założyć, że Alicization potrwa w anime co najmniej cztery sezony, to jest 48-50 odcinków!

Pojawiła się również informacja odnośnie openingu z nadchodzącej serii pobocznej - SAO Alternative Gun Gale Online. Utwór przewodni wykona w niej seiyuu głównej postaci, Tomori Kusunoki!

Dodano: 17.02.2018

[anime] Drugi zwiastun nadchodzącej serii Sword Art Online!

Pojawił się kolejny trailer kwietniowej serii pobocznej SAO: Alternative Gun Gale Online, można go obejrzeć na podstronie premierowego odcinka. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 07.02.2018

[anime] SAO Alternative coraz bliżej!

Wielkimi krokami zbliża się premiera najnowszej serii telewizyjnej z uniwersum Sword Art Online: SAO Alternative Gun Gale Online - pierwszy odcinek już za nieco ponad dwa miesiące, na początku kwietnia! W związku z tym pojawił się kolejny plakat reklamujący serię, można go obejrzeć poniżej. Wiadomo również, że za animację serii odpowiedzialne będzie Studio 3Hz, a główną rolę, Llenn, zagra aktora głosowa - Tomori Kusunoki. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 31.01.2018

[anime] Premiera SAO Alternative: GGO już w kwietniu!

Dzisiaj ogłoszona została przybliżona data najnowszego anime z uniwersum Sword Art Online: „SAO Alternative: Gun Gale Online” - pozycja zedebiutuje już w sezonie wiosennym, czyli na początku kwietnia 2018 roku! Można również przypuszczać, że anime będzie miało około 12-13 odcinków i już w lipcu ruszy trzecia seria podstawowego SAO, ekranizująca niedawno zakończony w powieści arc - Alicization. Fanów czeka więc w tym roku moc emocji! Zapraszam do komentowania.

Dodano: 03.01.2018

[anime] Odcinek specjalny w oczekiwaniu na trzecią serię!

Jako że wciąż brak informacji o dacie premiery kolejnej serii przygód Kirito i Asuny (przypuszczalnie nastąpi ona, jak w przypadku dwóch poprzednich serii, w lipcu), by nieco umilić Wam oczekiwanie, przygotowałem polską wersję odcinka specjalnego z serii Offline nawiązującego do najnowszego filmu kinowego. Zapraszam do oglądania i komentowania!

Dodano: 02.01.2018

[anime] Szok, dwie nowe serie Sword Art Online zapowiedziane!

Szykuje się niesamowity rok dla fanów Sword Art Online! Podczas jesiennego festiwalu Dengeki Bunko zapowiedziano nie jedną, trzecią serię, której rychłego nadejścia spodziewali się sympatycy Kirito i spółki, ale aż dwie samodzielne serie telewizyjne! Pierwsza z nich to wspomniana już kontynuacja podstawowej historii Rekiego Kwahary, która okraszona została podtytułem „Alicization”, od przedstawionego w niej tajemniczego projektu. Potwierdzono w niej role między innymi Ayi Kayano (zagra Alice) oraz Nobunagi Shizamakiego (w roli Eugeo)! Choć data premiery wciąż nie jest znana, nasza redakcja przewiduje start serii w lipcu 2018 roku! Jest już dostępny kolejny trailer tegoż anime, można go obejrzeć tutaj.Jeszcze ciekawiej jest w przypadku drugiego projektu, którego zupełnie nikt się nie spodziewał! Otóż zostanie w nim zekranizowana powieść poboczna Keiichiego Sigsawy, „SAO Alternative GGO”! Historia przedstawiona w owym dziele toczy się w grze GGO i ukazuje losy studentki, która w prawdziwym świecie mierzy aż 183 centymetry, przez co ma problemy w kontaktach interpersonalnych. Dlatego w grze tworzy malutką, zaledwie 150 centymetrową postać, która na dodatek w całości nosi się na różowo! Wszystko komplikuje się, gdy przyjaciółka z gry, Pitohui, zapraszam ją do udziału w Squad Jam - drużynowym odpowiedniku turnieju Bullet of Bullets! Data premiery na razie nie jest znana, jednak jedno jest pewne - będzie wystrzałowo! Zapraszam do oglądania trailera i komentowania!

Dodano: 01.10.2017

[anime] Nadchodzi trzecia seria!

Jest już dostępny pierwszy zwiastun kolejnego sezonu Sword Art Online - pochodzi on z filmu Ordinal Scale i przedstawia Seijirou Kikuokę oraz tajemniczego, blondwłosego chłopca w podziemnym bunkrze, witającego gościa słowami: „Witamy w RATH!”. Jest to oczywiste nawiązanie do kolejnej sagi z powieści SAO - „Alicization”. Trailer kończy się napisem: „SAO powróci”. Kiedy można się spodziewać owego powrotu na antenę? Możliwe, że już latem przyszłego roku! Gdy tylko dowiemy się czegoś więcej, natychmiast Was o tym powiadomimy. Zapraszam do oglądania i komentowania!

Dodano: 14.09.2017

[anime] Nadchodzi saga Alicization?

„SAO powróci!” - takim krótkim zwiastunem kończy się pierwszy film kinowy, Sword Art Online, który trafił dzisiaj na ekrany japońskich i światowych kin! Co to oznacza dla fanów? Niemal na pewno ekranizację kolejnej wielkiej sagi powieści pióra Rekiego Kawahary, przez wielu uważanej za najlepszą w serii, Alicization arc. Choć nie podano jeszcze żadnych szczegółów, stawiam, że na Sylwestra dostanimy kolejne wydanie specjalne streszczające poprzednią serię, a następnie, w 2018 roku ruszy kolejna, trzecia już seria telewizyjna. Zapraszam do komentowania!

Dodano: 18.02.2017

[anime] 12-minutowa zajawka filmu po polsku!

Wydawca filmu opublikował w sieci 12-minutowy fragment promujący pierwszy film Sword Art Online, jego polską wersję możecie znaleźć tutaj. Premiera obrazu już 18 lutego i choć polskie kina nie mają go w swoim repertuarze, można go obejrzeć po angielsku m.in. w Niemczech czy Wielkiej Brytanii - taka odległość w dzisiejszych czasach nie powinna stanowić dla prawdziwego fana przeszkody.

Dodano: 14.02.2017

[anime] Motyw przewodni z filmu w najnowszym trailerze!

Pojawił się kolejny zwiastun pierwszego filmu kinowego Sword Art Online, Ordinal Scale, którego premiera zapowiedziana została na 18 lutego 2017 roku. Można w nim odsłuchać fragment utwóru przewodniego „Catch the Moment” w wykonaniu piosenkarki LiSA. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 30.01.2017

[anime] Oficjalna ilustracja promująca Original Scale!

Pojawił się plakat promujący pierwszy film kinowy Sword Art Online, którego premiera zapowiedziana została na 18 lutego 2017 roku - znajdziecie go poniżej. Do obrazka dołączona została myśl przewodnia filmu: „Do tej pory myślałem, że to tylko gra...” Zapraszam do komentowania.

Dodano: 14.01.2017

[anime] Cztery ostatnie odcinki Sword Art Offline II po polsku!

W związku z obietnicą w ramach świątecznego prezentu przetłumaczyłem dla Was cztery ostatnie odcinki specjalne SAO II: Sword Art Offline II 06, Sword Art Offline II 07, Sword Art Offline II 08 oraz Sword Art Offline II 09. Zapraszam do oglądania!

Dodano: 17.12.2016

[gry konsolowe] Nowy zwiastun Hollow Realization!

Pojawiła się nowa reklama zwiastująca zbliżającą się wielkimi krokami grę Sword Art Online: Hollow Realization. Można w niej usłyszeć fragment motywu przewodniego, utworu „two of us” w wykonaniu Haruki Tomatsu. Zapraszam do oglądania oraz komentowania! Przypominam również, że premiera gry w Europie zapowiedziana została na 8 listopada. SAO: HR zostanie wydana na PS4 oraz PS Vita.

Dodano: 10.10.2016

[anime] Premiera Ordinal Scale 18 lutego na całym świecie!

Firma wydawnicza Kadokawa podała informację, że pierwszy film kinowy Sword Art Online będzie miał swoją premierę 18 lutego, ale nie tylko w Japonii, a również w innych krajach na całym świecie! Jakie to będą państwa? Choć film ma trafić aż do 1000 kin, raczej nie będzie wśród nich kin polskich. Jednak OS na pewno będzie wyświetlany po angielsku w którymś z krajów europejskich, więc tragedii nie ma, ci najwięksi fani z pewnością wybiorą się na wycieczkę. Wydawca podał również, że powieść SAO, której autor, Reki Kawahara, napisał historię do filmu, sprzedała się do tej pory w nakładzie dziewiętnastu milionów na całym świecie, w tym 12,5 milionów kopii w Japonii, 3,73 w Chinach, 1,45 na Tajwanie, 770 tysięcy w Korei Południowej oraz 370 tysięcy w Ameryce Północnej oraz Wielkiej Brytanii. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 04.10.2016

[gry mobilne] Memory Defrag zostanie wydana na Zachodzie!

Producent i wydawca gier, Bandai Namco Entertainment, wydało zwiastun angielskiej wersji jednej ze swoich gier osadzonych w uniwersum Sword Art Online, Memory Defrag! Ten RPG akcji został wydany w Japonii 31 sierpnia, a teraz trafi również do fanów w Europie i Ameryce. Do grania będzie potrzebny telefon z systemem iOS lub Android. W grze została przedstawiona zarówno historia z anime, jak i nowe wątki, które gracze będą mogli przeżywać również w opcji kooperacji z innymi fanami. Choć data premiery wciąż nie jest znana, ruszyła już przedpremierowa rejestracja (adres w zwiastunie). Gracze, którzy utworzą konto przed premierą, otrzymają później w grze kilka prezentów - pięć diamentów pamięci, fartuszek + nóż kuchenny, a także Asunę w seksownej koszulce (poniżej). Zapraszam do komentowania!

Dodano: 04.10.2016

[anime] Czwarty zwiastun filmu kinowego!

Pojawił się nowy trailer SAO: Ordinal Scale, który zdradził nam nieco więcej szczegółów na temat nowych bohaterów z filmu. Zapraszam do oglądania tutaj.

Yuna - idolka z rzeczywistości rozszerzonej Ordinal Scale. Gracz, który ją spotka, może liczyć na specjalny upgrade.Doktor Shigemura - deweloper i autorytet badań nad nieinwazyjną technologią BMI (Brain Machine Interface). Jest również profesorem na jednym z wydziałów Uniwersytetu Toho. Przez swoje radykalne teorie dotyczące elektrofiziologii koledzy z branży uważają go za wariata.Eiji - tajemniczy, młody fechmistrz, okupujący drugie miejsce w rankingu Ordinal Scale. Kirito napotyka go podczas rozgrywki.

Dodano: 02.10.2016

[gry konsolowe] Połączenie SAO oraz AW w jednej grze?

Spełni się marzenie wielu fanów twórczości Rekiego Kawahary - postaci z jego powieści, Sword Art Online oraz Accel World, zmierzą się ze sobą w grze Accel World vs Sword Art Online: Millennium Twilight! Produkcją tego RPG-a akcji zajmie się dobrze wszystkim znane studio Bandai Namco. Gra zapowiedziana została na 2017 rok i wydana zostanie na konsole PlayStation 4 oraz PlayStation Vita. Zapraszam do komentowania!

Dodano: 02.10.2016

[gry konsolowe] Premiera Hollow Realization na początku listopada!

Potwierdzono, że europejska premiera RPG akcji, Sword Art Online: Hollow Realization, będzie miała miejsce już 8 listopada tego roku! Gra będzie dostępna zarówno na nośnikach, jak i w wersji cyfrowej na dwie platformy: PlayStation 4 oraz PlayStation Vita. Gracze, którzy zamówią HR w pre-orderze, otrzymają DLC ze strojami bielizny nocnej oraz God Eaterów, a także litografię z autografem Rekiego Kawahary. Produkt będzie sprzedawany w wersji z japońskim dubbingiem oraz napisami w następujących językach: angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim i hiszpańskim. Utwór przewodni z gry, „Windia”, zaśpiewa Luna Haruna. Wiadomo już także, że w najnowszej pozycji elektronicznej rozrywki SAO pojawią się nowe, unikalne postaci: „czarny szermierz” Genesis oraz NPC o ksywce Premiere (zdjęcie poniżej).Zajawka: „Japonia, niedaleka przyszłość. Ucichły już echa wielkiego skandalu z pierwszą wersją gry SAO, w której zginęło wielu ludzi. Kirito postanawia wypróbować nową i bezpieczną wersję tej gry, Sword Art: Origin”. Zapraszam do oglądania trailera i komentowania.

Dodano: 30.08.2016

[anime] Nowy wątek powieści Sword Art Online zapowiedziany!

Dzisiaj, wraz z tomikiem 18., dobiegł końca najnowszy arc powieści light-novel Sword Art Online, „Alicization”. Równocześnie słowami „Powrót Kirito” zapowiedziano kolejną sagę, która ma mieć swoją premierę w 2017 roku wraz z tomem 19. Co to oznacza dla fanów anime? Posiadając cały, gotowy wątek do zekranizowania, studio mogłoby już teraz rozpocząć prace nad kolejną serią, więc możliwe, że nie będziemy musieli długo czekać i kolejna część przygód Kirita oraz Asuny trafi na małe ekrany w 2017 roku. Może po emisji najnowszego filmu kinowego, którego premiera zapowiedziana jest na 18 lutego, zobaczymy jakiś trailer? Zapraszam do komentowania.

Dodano: 10.08.2016

[anime] Powstanie serial live-action Sword Art Online!

Amerykańskie, niezależne studio Skydance Television, zapowiedziało we wtorek, że nabyło od Kadokawy globalne prawa do serialu live-action Sword Art Online! Scenariusz napisze oraz producentem wykonawczym zostanie Laeta Kalogridis (wcześniej między innymi film Avatar). Na razie brak szczegółów co do obsady czy też planowanej daty premiery, gdy tylko będzie coś wiadomo, zamieścimy stosowną wiadomość. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 03.08.2016

[anime] Nowy trailer oraz data premiery Ordinal Scale!

Zapraszam do oglądania trzeciego zwiastuna pierwszego filmu kinowego Sworda Art Online, znajdziecie go na podstronie Ordinal Scale. Znana jest również data premiery obrazu - film zadebiutuje w kinach 18 lutego 2017 roku.

Dodano: 18.07.2016

[anime] Plakat oraz projekty kolejnych postaci ujawnione!

W sobotę, na Sakura Conie pokazano szerokiej publiczności plakat promujący film oraz projekty kolejnych postaci - Siliki, Lisbeth, Sinon oraz Kleina, których podobnie jak w serii telewizyjnej zagrają odpowiednio: Rina Hidaka, Ayahi Takagaki, Miyuki Sawashiro oraz Hiroaki Hirata. Więcej o samym filmie w poprzednich newsach.Dodano: 28.03.2016

[anime] Filmy z testów alfa VRMMO SAO: The Beginning!

Z dniem dzisiejszym w Tokio rozpoczęły się alfa-testy pierwszej w historii gry VRMMO, SAO: The Beginning, które potrwają aż do niedzieli. Chęć wzięcia udziału w pierwszym sprawdzianie nowej technologii wyraziło prawie sto tysięcy ludzi, z których wybrano zaledwie 208 szczęśliwców. Cała zabawa rozpoczyna się od zeskanowania przez graczy swoich ciał i wygenerowania trójwymiarowych modeli tychże, które następnie przenoszone są do gry. Użytkownicy sterują swoim awatarem przy pomocy mieszanki sprzętu nowej generacji, wliczając: Oculus Rift (śledzenie ruchów głowy oraz przekazywanie graczowi widoku świata gry), Leap Motion oraz Ovrvision (manewrowanie i wykonywanie działań rękoma), Microsoft Kinect 2 (śledzenie ruchów ciała), a także specjalną matę do wykrywania ruchów stóp. Cała ta mieszanka wybuchowa została nazwana prototypem Nervegearu. Najpierw gracze przenoszeni są na targowisko, gdzie mogą testować możliwość manipulowania obiektami wirtualnego świata, a następnie dostają możliwość walki w kooperacji z trzema użutkownikami - przeciwnikiem jest znany z 74. piętra Aincradu boss, The Gleam Eyes! Należy również pamiętać, że IBM Japan, który odpowiada za projekt, do tej pory nie potwierdził, że po testach wstępnych będzie kontynował projekt i czy w ogóle planowane jest wydanie pełnoprawnej gry. Jednakże jeśli demonstracja wypadnie okazale, z pewnością szybko doczekamy się informacji o kontynuowaniu projektu. Zapraszam do oglądania filmików oraz dyskusji!

Dodano: 18.03.2016

[anime] Nowa gra w filmie kinowym potwierdzona!

W niedzielę, na imprezie branżowej Dengeki Bunko Haru no Saiten 2016 potwierdzono, że akcja nadchodzącego filmu kinowego Sword Art Online, którego premiera planowana jest na 2017 rok, toczyć się będzie między zakończoną ostatnią sagą „Mother's Rosario” a kolejnym wątkiem serii telewizyjnej, „Project Alicization”. W obrazie studia A-1 Pictures zadebiutuje nowa gra, Ordinal Scale, która wykorzystywać będzie zupełnie nowe urządzenie, Augmę, od „augmented reality”. W przeciwieństwie do poprzednich kontrolerów w przypadku Augmy gracz nie będzie całkowicie zanurzać się w wirtualnej rzeczywistości (technologia full-dive), a tylko zostanie rozwinięty o nowe funkcje jego prawdziwy świat. Oto, jak urządzenie oraz grę opisują producenci anime:
- Augma - to wielofunkcyjne urządzenie VRMMO kolejnej generacji z wyglądu przypominajce małe słuchawki. Pod względem rozmiaru i przenośności znacznie przewyższa istniejący już sprzęt do VR, Amushpere. Augma nie posiada funkcji pełnego zanurzenia, więc aby to zrekompensować, znacznie ulepszono w niej funkcję rozszerzonej rzeczywistości. Potrafi przekazywać graczom obraz, dźwiek oraz odczucia dotykowe, mimo że ci są w pełni świadomi i przytomni! Dzięki temu mogą grać, jednocześnie zmuszając swój organizm do wysiłku w świecie realnym i utrzymując doskonałą formę;
- Ordinal Scale - to gra ARMMO-RPG (MMO-RPG w rozszerzonej rzeczywistości) stworzone specjalnie dla urządzenia Augma. Od chwili jej wydania, w związku z zastosowaną w niej zaawansowaną technologią, stała się najczęściej omawianą grą w historii. Sama rozgrywka polega na przemieszczaniu się w prawdziwym świecie, poszukiwaniu poukrywanych przedmiotów, a także walce z potworami! W grze bardzo ważną rolę odgrywa system rankingowy. Pozycja w rankingu sama w sobie może mieć duży wpływ na wynik walki. Zapraszam do dyskusji!Opublikowane również wstępne projekty postaci abec'a, oto one:

Dodano: 13.03.2016

[anime] Pierwsze prawdziwe VRMMO zapowiedziane?!

Japoński oddział IBM-u uruchomił dzisiaj stronę internetową gry virtual reality massive multiplayer online game (VRMMO lub po polsku wirtualne MMO) opartej na świecie z popularnego anime Sword Art Online. Firma rozpoczęła już przyjmowanie zgłoszeń od graczy na alfa testy, które będą odbywać się od 18 do 20 marca w Tokio. Podania można składać do 4 marca, wybranych zostanie 208 szczęśliwców. Strona ujawniła również, że ukończony już prototyp rozgrywki wykorzystuje komputerowy system poznawczy (z angielskiego cognitive system, czyli system symulujący ludzki proces myślowy) „IBM Watson”, a także superszybką usługę chmury IBM-u, SoftLayer. Uczestnicy testów będą mogli zeskanować swój model 3D, wejść do wirtualnej rzeczywistości i dokonywać interakcji z innymi graczami. Ruch w grze ma się odbywać między innymi poprzez ruch ciała samego gracza. Zapraszam do oglądania trailera oraz komentowania.

Dodano: 22.02.2016

[anime] Kolejne informacje na temat filmu kinowego.

Częściowo potwierdziły się moje spekulacje odnośnie tego, co zobaczymy w pierwszym filmie kinowym Sword Art Online. W grudniowym wydaniu popularnego miesięcznika branżowego, Dengeki G's Magazine, podano informację, że historia kinówki zawieszona będzie gdzieś między wątkami Mother's Rosario a Alicization i nie będzie ekranizacją żadnej wydanej do tej pory powieści, a zupełnie nowym materiałem przygotowanym przez samego Rekiego Kawaharę. Dodatkowo autor Sword Art Online zapowiedział, że film będzie standardowo koncentrował się na poczynaniach Asuny oraz Kirito, ale nie zabraknie również innych postaci z naszej ulubionej paczki, natomiast nie chciał zdradzić, w której grze będą odbywały się ich przygody. Zapewnił natomiast, że bez względu na miejsce akcji fani mogą spodziewać się niesamowitej animacji. Według senseia rozpatrywano również możliwość ponownego ukazania w filmie historii z pierwszej serii SAO, czyli wątku Aincrad, jednakże uznano, że to nie tego oczekują fani. Z kolei pomysł z umieszczeniem akcji po wątku Alicization został natychmiastowo odrzucony, bo, jak stwierdził Reki, sam jeszcze nie wie, jak będzie wyglądało uniwersum po zakończeniu tego arcu. Wiadomo już także, że oprócz mistrza Kawahary nad filmem pracować będą znani z serii telewizyjnych Tomohiko Ito, który zajmie się reżyserią, oraz Shingo Adachi, który przygotuje projekty postaci. Więcej informacji wkrótce, zapraszam do komentowania tutaj.Dodano: 31.10.2016

[anime] Film kinowy SAO oraz nowa seria Accel World zapowiedziane!

Stało się, kolejna część anime Sword Art Online zapowiedziana! Tym razem będzie to film kinowy. Ale po kolei. Wczoraj, podczas jesiennego festiwalu Dengeki Bunko ogłoszono, że studio A-1 Pictures, znane z poprzednich serii Sword Art Online, pracuje nad swoim kolejnym dzieckiem z tego uniwersum, obrazem kinowym. Zupełnie nową historię dla filmu napisze autor powieści SAO, sam Reki Kawahara, z czego wynika, że dzieło nie będzie przedstawiać historii z któregoś z tomów książki senseia. Na razie nie wiadomo, co dokładnie zobaczymy w filmie. Według mnie powtórzy się historia sprzed drugiej serii naszego ulubionego anime - wtedy pod koniec roku nadany został wprowadzający odcinek specjalny, Wydanie Specjalne SAO - czyli niewykluczone, że na zakończenie 2015 zobaczymy film kinowy, w którym znajdzie się jakaś historia spomiędzy wątków „Mother's Rosario” oraz „Alicization”, a następnie, w pierwszej połowie 2017 roku ruszy trzecia seria Sword Art Online ekranizująca właśnie wątek "Alicization". Są to jednak tylko moje spekulacje, na oficjalne informacje musimy cierpliwie poczekać. Jeśli będzie wiadomo coś więcej, stosowna informacja natychmiast znajdzie się w dziale Wiadomości. A już teraz zapraszam do oglądania pierwszego trailera.

Dodano: 04.10.2015

[anime] Piąty odcinek Offline'a!

Zapraszam do oglądania kolejnego, piątego już odcinka serii uzupełniającej Sword Art Online II: Sword Art Offline II 05.

Dodano: 13.07.2015

[anime] Kirito zwycięzcą Fanowskiej Edycji Bullet of Bullets!

Niewiarygodnej rzeczy dokonał Czarny Szermierz w wielkim finale FEBoB'a! Mimo że na starcie podarował córce 5.000 głosów, zdołał odrobić ogromną stratę i wygrać pojedynek różnicą prawie dwóch tysięcy punktów! Tym samym po raz kolejny udowodnił, że ktoś usunął z jego słownika słowo „niemożliwe”!Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w zabawie i głosowanie na swoich faworytów. Jako że turniej został przyjęty bardzo entuzjastycznie, podczas kolejnych serii SAO możecie spodziewać się podobnych eventów.

Dodano: 17.12.2014

[anime] Ostatni odcinek drugiej serii i przyszłość.

Już w najbliższą sobotę, 20 grudnia 2014 roku, o godzinie 23:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany ostatni odcinek drugiej serii Sword Art Online zatytułowany „Mother's Rosario”. Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! W środku tygodnia (najprawdopodobniej w czwartek) pojawi się również krótki zwiastun odcinka oraz galeria, które będzie można znaleźć tutaj.
Wprowadzenie do odcinka: „To było jak sen. Asuna i Yuuki wyruszyły razem w długą podróż po obu światach - rzeczywistym i wirtualnym. Odwiedzały różne miejsca, wspólnie świętowały, poznawały ludzi i walczyły w turniejach. Asuna miała nadzieję, że będą miały wystarczająco dużo czasu, by zrealizować wszystkie swoje plany. Zbliżał się kwiecień. Zimny wiatr znad morza spowodował, że Kioto pokryła gruba warstwa białego puchu. Gdy pewnego ranka zadzwonił telefon, serce Asuny zadrżało...”I na koniec chciałbym Wam wszystkim podziękować za to, że co tydzień w tak licznym gronie wracaliście na stronę i mogliśmy wspólnie przeżywać przygody Kirita, Asuny, Sinon, Yuuki i pozostałych bohaterów. Zapraszam również na kolejne serie, które oczywiście kiedyś się pojawią. Gdy tylko będą znane jakieś konkretne informacje odnośnie premiery dalszych przygód naszych ulubionych bohaterów, od razu zostaną zamieszczone w newsach, więc zachęcam do częstego wracania na stronę. Ponadto w międzyczasie powinny zostać wydane również odcinki specjalne, które umilą nam oczekiwanie na główną serię anime, a także druga seria anime Accel World, która oczywiście także znajdzie się na stronie. Przy okazji życzę wszystkim Wesołych Świąt i powodzenia w nadchodzącym 2015 roku.

Dodano: 13.12.2014

[anime] SAO II 23 „Początek snu”.

Już w najbliższą sobotę, 13 grudnia 2014 roku, o godzinie 23:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dwudziesty trzeci odcinek kontynuacji Sword Art Online zatytułowany „Początek snu”. Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! W środku tygodnia (najprawdopodobniej w czwartek) pojawi się również krótki zwiastun odcinka oraz galeria, które będzie można znaleźć tutaj.
Wprowadzenie do odcinka: „Gdy Asuna dowiedziała się, że jej nieuleczalnie chora przyjaciółka Yuuki marzy o powrocie do szkoły, postanowiła zrobić wszystko, by pomóc jej to marzenie zrealizować. Jednak czy uda jej się oszukać okrutną rzeczywistość i wyciągnąć śpioszka z jego sterylnego mieszkania? Jak zamierza to zrobić? Czy główna bohaterka weźmie przykład z członkini gildii Sleeping Knights i rozpocznie swoją własną walkę w prawdziwym świecie?”Nie zapominajcie również o toczącej się fanowskiej edycji turnieju Bullet of Bullets - szczegóły tutaj (głosy można oddawać w sondzie nad menu po prawej). W tym tygodniu walka finałowa - Yui kontra Kirito! Uwaga, główny bohater postąpił jak prawdziwy ojciec i postanowił dać córeczce fory w postaci 5000 głosów na starcie!

Finał turnieju FEBOB:

Yui kontra Kirito (od 06.12 do 19.12).

Dodano: 06.12.2014

[anime] Sensacyjny zwrot wydarzeń w finale Fanowskiej Edycji Bullet of Bullets!

Dobiegły końca półfinały fanowskiej edycji turnieju Bullet of Bullets, które w wielkim stylu zwyciężyli Kirito oraz jego wirtualna córka, Yui (wyniki można sprawdzić tutaj). To oznacza, że w finale czeka nas kolejna rodzinna batalia! I tutaj sensacja! Kirito zachował się jak prawdziwy ojciec i postanowił dać córeczce fory w postaci 5000 głosów na starcie! Jak widać, dla głównego bohatera, tak jak dla każdego rodzica, zwycięstwo dziecka jest również jego sukcesem. A może jednak zdoła odwrócić losy pojedynku i po raz kolejny udowodnić, że w jego słowniku nie istnieje słowo „niemożliwe”? Będzie miał na to aż dwa tygodnie! Poniżej cała drabinka:Terminarz finału (sonda pojawi się nad menu po prawej):
1. Yui vs Kirito [06.12-19.12][zakończony][wyniki].

Dodano: 05.12.2014

[anime] SAO II 22 „Koniec podróży”.

Już w najbliższą sobotę, 6 grudnia 2014 roku, o godzinie 23:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dwudziesty drugi odcinek kontynuacji Sword Art Online zatytułowany „Koniec podróży”. Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! W środku tygodnia (najprawdopodobniej w czwartek) pojawi się również krótki zwiastun odcinka oraz galeria, które będzie można znaleźć tutaj.
Wprowadzenie do odcinka: „Od zniknięcia Yuuki z Aincradu minęły dwa dni. Gdy Asunie wydawało się, że bezpowrotnie utraciła kontakt z przesymatyczną członkinią tajemniczej gildii Sleeping Knights, pojawił się promyk nadziei. Wezwana przez Kirito na dach szkoły, usłyszała jego podejrzenia wskazujące na stosowanie przez śpioszka futurystycznej maszyny zwanej Medicuboidem...”Nie zapominajcie również o toczącej się fanowskiej edycji turnieju Bullet of Bullets - szczegóły tutaj (głosy można oddawać w sondzie nad menu po prawej). W tym tygodniu druga walka półfinałowa - Asuna kontra Kirito!

Półfinał turnieju FEBOB:

Para 2: Asuna kontra Kirito (od 28.11 do 05.12).

Dodano: 29.11.2014

[anime] SAO II 21 „Pomnik Szermierza”.

Już w najbliższą sobotę, 29 listopada 2014 roku, o godzinie 23:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dwudziesty pierwszy odcinek kontynuacji Sword Art Online zatytułowany „Pomnik Szermierza”. Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! W środku tygodnia (najprawdopodobniej w czwartek) pojawi się również krótki zwiastun odcinka oraz galeria, które będzie można znaleźć tutaj.
Wprowadzenie do odcinka: „Gdy wydawało się, że sytuacja śpioszków ze Sleeping Knights oraz pomagającej im Asuny jest beznadziejna i przyjdzie im pogodzić się z porażką, zupełnie nieoczekiwanie na placu boju pojawił się Czarny Szermierz. Czy Kirito zdoła zatrzymać kilkudziesięciu graczy z jednej z najsilniejszych gildii w ALO i pozwoli w ten sposób Śpiącym Rycerzom zapisać się na stałe w historii Świata Wróżek? Jaką tajemnicę skrywają członkowie tej przesympatycznej gildii? Czy Asuna zdoła przekonać swoją mamę, by ta pozwoliła jej dokończyć naukę licealną w aktualnej szkole?”Nie zapominajcie również o toczącej się fanowskiej edycji turnieju Bullet of Bullets - szczegóły tutaj (głosy można oddawać w sondzie nad menu po prawej). W tym tygodniu pierwsza walka półfinałowa - Klein kontra Yui!

Półfinał turnieju FEBOB:

Para 1: Klein kontra Yui (od 21.11 do 27.11).

Dodano: 22.11.2014

[anime] Starcie dwójki zakochanych w półfinale FE BoB'a!

Dobiegły końca pojedynki ćwierćfinału Fanowskiej Edycji Bullet of Bullets (wyniki można sprawdzić tutaj). Tym razem, mimo że spora część fanów pana Nishidy nie mogła uwierzyć w jego porażkę, obyło się bez większych niespodzianek. W półfinale na drodze pogromcy popularnego wędkarza stanie jednak córeczka pary głównych bohaterów - Yui, jedna z faworytek całego turnieju. Jeśli uda jej się wyeliminować popularnego Ryoutarou, w finale zmierzy się z jednym ze swoich rodziców, zwycięzcą drugiej pary półfinałów, Asuną lub Kirito! Poniżej cała drabinka:Terminarz 1/2 finału (sondy będą pojawiać się nad menu po prawej):
1. Klein vs Yui [21.11-27.11][zakończony][wyniki].
2. Asuna vs Kirito [28.11-05.12][zakończony][wyniki].

Dodano: 21.11.2014

[anime] SAO II 20 „Sleeping Knights”.

Już w najbliższą sobotę, 22 listopada 2014 roku, o godzinie 23:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dwudziesty odcinek kontynuacji Sword Art Online zatytułowany „Sleeping Knights”. Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! W środku tygodnia (najprawdopodobniej w czwartek) pojawi się również krótki zwiastun odcinka oraz galeria, które będzie można znaleźć tutaj.
Wprowadzenie do odcinka: „Asuna, poproszona przez filigranowego chochlika Yuuki o pomoc, rusza za nowo poznanym, tajemniczym graczem na 27 piętro Aincradu, będące aktualnym frontem zmagań z Latającym Zamkiem. Po dotarciu do otulonego wiecznym mrokiem miasta główna bohaterka poznaje gildię sympatycznej chłopczycy, Sleeping Kinghts (spiących rycerzy)”.Nie zapominajcie również o toczącej się fanowskiej edycji turnieju Bullet of Bullets - szczegóły tutaj (głosy można oddawać w sondzie nad menu po prawej). W tym tygodniu czwarta walka ćwierćfinałowa - Kirito kontra Death Gun!

Ćwierćfinał turnieju FEBOB:

Para 4: Kirito kontra Death Gun (od 14.11 do 20.11).

Dodano: 15.11.2014

[anime] SAO II 19 „Zekken”.

Już w najbliższą sobotę, 15 listopada 2014 roku, o godzinie 23:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dziewiętnasty odcinek kontynuacji Sword Art Online zatytułowany „Zekken”. Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! W środku tygodnia (najprawdopodobniej w czwartek) pojawi się również krótki zwiastun odcinka oraz galeria, które będzie można znaleźć tutaj.
Wprowadzenie do odcinka: „Gdy Asuna postanowiła ruszyć na położoną na 24 piętrze małą wysepkę, by zmierzyć się z potężnym i tajemniczym Zekkenem, nie zdawała sobie jeszcze sprawy, jak mroczną tajemnicę skrywa owy wojownik. Czy Asunie uda się przewyższyć Kirita i pokonać Miecz Absolutny? Jaka niespodzianka czeka córę możnego rodu Yuukich? Jakim cudem ktoś, kto dopiero przeniósł się do ALO, był w stanie w krótkim czasie do perfekcji opanować latanie? Odpowiedzi na te pytania już w najbliższą sobotę!”Nie zapominajcie również o toczącej się fanowskiej edycji turnieju Bullet of Bullets - szczegóły tutaj (głosy można oddawać w sondzie nad menu po prawej). W tym tygodniu trzecia walka ćwierćfinałowa - Sinon kontra Asuna!

Ćwierćfinał TURNIEJU FEBOB:

Para 3: Sinon kontra Asuna (od 07.11 do 13.11).

Dodano: 08.11.2014

[anime] SAO II 18 „Domek w lesie”.

Już w najbliższą sobotę, 8 listopada 2014 roku, o godzinie 23:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany osiemnasty odcinek kontynuacji Sword Art Online zatytułowany „Domek w lesie”. Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! W środku tygodnia (najprawdopodobniej w czwartek) pojawi się również krótki zwiastun odcinka oraz galeria, które będzie można znaleźć tutaj.
Wprowadzenie do odcinka: rozpoczęcie sagi Matczyny Różaniec.Nie zapominajcie również o toczącej się fanowskiej edycji turnieju Bullet of Bullets - szczegóły tutaj (głosy można oddawać w sondzie nad menu po prawej). W tym tygodniu druga walka ćwierćfinałowa - Yui kontra Lisbeth!

Ćwierćfinał TURNIEJU FEBOB:

Para 2: Yui kontra Lisbeth (od 31.10 do 06.11).

Dodano: 01.11.2014

[anime] SAO II 17 „Excaliber”.

Już w najbliższą sobotę, 1 listopada 2014 roku, o godzinie 23:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany siedemnasty odcinek kontynuacji Sword Art Online zatytułowany „Excaliber”. Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! W środku tygodnia (najprawdopodobniej w czwartek) pojawi się również krótki zwiastun odcinka oraz galeria, które będzie można znaleźć tutaj.Wprowadzenie do odcinka: zakończenie arcu „Calibur”.Nie zapominajcie również o toczącej się fanowskiej edycji turnieju Bullet of Bullets - szczegóły tutaj (głosy można oddawać w sondzie nad menu po prawej). W tym tygodniu pierwsza walka ćwierćfinałowa - Nishida kontra Klein!

Ćwierćfinał TURNIEJU FEBOB:

Para 1: Nishida kontra Klein (od 21.10 do 30.10).

Dodano: 25.10.2014

[anime] Hitowe starcia w ćwierćfinale Fanowskiej Edycji BoB'a!

Po dwóch miesiącach zażartej rywalizacji dobiegły końca pojedynki 1/8 finału Fanowskiej Edycji Bullet of Bullets (wyniki można sprawdzić tutaj). Nie obyło się bez niespodzianek - ponownie uderzył Death Gun, efektowanie kończąc walkę z Leafą, strzelając jej między oczy swoim pistoletem, Czarną Gwiazdą (niestety, jak się później okazało, DG miał współpracownika i został zdyskwalifikowany... oczywiście żartuję... ale tylko z dyskwalifikacją). Jednak to jeszcze nie koniec emocji - powiem więcej - prawdziwe emocje dopiero przed nami! W ćwierćfinale szykują się nam bowiem dwa hitowe starcia: Sinon kontra Asuna oraz, uwaga, powtórka z rozgrywki, Kirito kontra Death Gun! Zapraszam do głosowania. It's showtime! Poniżej cała drabinka:Terminarz 1/4 finału (sondy będą pojawiać się nad menu po prawej):
1. Nishida vs Klein [21.10-30.10][zakończony][wyniki].
2. Yui vs Lisbeth [31.10-06.11][zakończony][wyniki].
3. Sinon vs Asuna [07.11-13.11][zakończony][wyniki].
4. Kirito vs Death Gun [14.11-20.11][zakończony][wyniki].

Dodano: 21.10.2014

[anime] SAO II 16 „Król Olbrzymów”.

Już w najbliższą sobotę, 25 października 2014 roku, o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany szesnasty odcinek kontynuacji Sword Art Online zatytułowany „Król Olbrzymów”. Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! W środku tygodnia (najprawdopodobniej w czwartek) pojawi się również krótki zwiastun odcinka oraz galeria, które będzie można znaleźć tutaj.Wprowadzenie do odcinka: „Drużyna przyjaciół z ALO ruszyła na podbój zamku Þrymheimr. Jakie niebezpieczeństwa staną im na drodze? Czy zdołają zdobyć legendarny miecz, Excalibur, i ocalić krainę górskich olbrzymów? Jak podczas tego niebezpiecznego questu spisze się Shino, która dopiero co zawitała do świata wróżek?”Nie zapominajcie również o toczącej się fanowskiej edycji turnieju Bullet of Bullets - szczegóły tutaj (głosy można oddawać w sondzie nad menu po prawej). W tym tygodniu ostatnia, ósma walka 1/8 finału - Leafa kontra Death Gun!

1/8 FINAŁU TURNIEJU FEBOB:

Para 8: Leafa kontra Death Gun (od 19.10 do 21.10).

Dodano: 18.10.2014

[anime] SAO II 15 „Królowa Jeziora”.

Już w najbliższą sobotę, 18 października 2014 roku, o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany piętnasty odcinek kontynuacji Sword Art Online zatytułowany „Królowa Jeziora”. Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! W środku tygodnia (najprawdopodobniej w czwartek) pojawi się również krótki zwiastun odcinka oraz galeria, które będzie można znaleźć tutaj.Wprowadzenie do odcinka: rozpoczęcie sagi „Calibur”.Nie zapominajcie również o toczącej się fanowskiej edycji turnieju Bullet of Bullets - szczegóły tutaj (głosy można oddawać w sondzie nad menu po prawej). W tym tygodniu siódma walka 1/8 finału - Recon kontra Kirito!

1/8 FINAŁU TURNIEJU FEBOB:

Para 7: Recon kontra Kirito (od 12.10 do 18.10).

Dodano: 11.10.2014

[anime] Powtórka oraz dwie nowe sagi!

W przyszłym tygodniu czeka nas niestety powtórka dotychczasowych wydarzeń, zapraszam standardowo w sobotę około 23 - Sword Art Online 14,5 „Sprawozdanie”. I tutaj kończą się złe wieści. Producent anime ogłosił również, że w drugiej serii Sword Art Online znajdą się jeszcze dwie sagi - pierwsza - bardzo krótka, bo trzyodcinkowa - została zatytułowana „Calibur” i rozpocznie się 18 października wraz z odcinkiem 15 (na podstronie tegoż odcinka można obejrzeć krótki zwiastun), natomiast druga będzie trwała aż do zakończenia serii, czyli do odcinka 24, a jej tytuł to „Matczyny różaniec”. W odcinku 15 pojawią się również nowy opening i ending - utwór otwierający wykona Haruka Tomatsu, natomiast piosenkę zwieńczającą popularna LiSA.

Dodano: 04.10.2014

[anime] SAO II 14,5 „Sprawozdanie” [odcinek powtórkowy].

Już w najbliższą sobotę, 11 października 2014 roku, o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany odcinek 14,5 kontynuacji Sword Art Online zatytułowany „Sprawozdanie”, który będzie powtórką dotychczasowych wydarzeń. Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy!Wprowadzenie do odcinka: będzie to odcinek powtórkowy.Nie zapominajcie również o toczącej się fanowskiej edycji turnieju Bullet of Bullets - szczegóły tutaj (głosy można oddawać w sondzie nad menu po prawej). W tym tygodniu szósta walka 1/8 finału - Diabel kontra Asuna!

1/8 FINAŁU TURNIEJU FEBOB:

Para 6: Diabel kontra Asuna (od 05.10 do 11.10).

Dodano: 04.10.2014

[anime] SAO II 14 „Mały krok”.

Już w najbliższą sobotę, 4 października 2014 roku, o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany czternasty odcinek kontynuacji Sword Art Online zatytułowany "Mały krok". Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! W środku tygodnia (najprawdopodobniej w czwartek) pojawi się również krótki zwiastun odcinka oraz galeria, które będzie można znaleźć tutaj.Wprowadzenie do odcinka: „Kirito wiedziony przeczuciem, że nick Death Guna, Sterben, używany w Japonii jako specjalistyczny termin medyczyny oznaczający śmierć, nie jest przypadkowy, pognał czym prędzej do domu poznanej w GGO Asady Shino. Zdążył z ratunkiem w ostatniej chwili, jednakże...”Nie zapominajcie również o toczącej się fanowskiej edycji turnieju Bullet of Bullets - szczegóły tutaj (głosy można oddawać w sondzie nad menu po prawej). W tym tygodniu piąta walka 1/8 finału - Silica kontra Sinon!

1/8 FINAŁU TURNIEJU FEBOB:

Para 5: Silica kontra Sinon (od 28.09 do 04.10).

Dodano: 27.09.2014

[anime] SAO II 13 „Phantom Bullet”.

Już w najbliższą sobotę, 27 września 2014 roku, o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany trzynasty odcinek kontynuacji Sword Art Online zatytułowany "Phantom Bullet". Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! W środku tygodnia (najprawdopodobniej w czwartek) pojawi się również krótki zwiastun odcinka oraz galeria, które będzie można znaleźć tutaj.Wprowadzenie do odcinka: „Sinon wykorzystuje chwilę nieuwagi Yamikaze i jednym strzałem w pierś eliminuje Demona Run-Guna. Niestety w przypadku Sterbena nie jest już tak różowo - wystrzelone rónocześnie z broni dwóch snajperów pociski mijają się w powietrzu i niszczą lunetę snajperki Sinon oraz karabin Broni Śmierci. Główny bohater rusza na pozbawionego swojej głównej broni przestępcę. Między dzierżącym miecz świetlny Kirito a władającym wykonanym z metalu wykorzystywanego do produkcji opancerzenia okrętów kosmicznych estokiem Death Gunem wywiązuje się zacięta walka...”Nie zapominajcie również o toczącej się fanowskiej edycji turnieju Bullet of Bullets - szczegóły tutaj (głosy można oddawać w sondzie nad menu po prawej). W tym tygodniu czwarta walka 1/8 finału - Lisbeth kontra Sachi!

1/8 FINAŁU TURNIEJU FEBOB:

Para 4: Lisbeth kontra Sachi (od 21.09 do 27.09).

Dodano: 20.09.2014

[anime] SAO II 12 „Pocisk widmo”.

Już w najbliższą sobotę, 20 września 2014 roku, o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dwunasty odcinek kontynuacji Sword Art Online zatytułowany "Pocisk widmo". Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! W środku tygodnia (najprawdopodobniej w czwartek) pojawi się również krótki zwiastun odcinka oraz galeria, które będzie można znaleźć tutaj.Wprowadzenie do odcinka: „Kirito i Sinon zgodnie z planem rozpoczynają ostateczną walkę z dwójką graczy - najsilniejszym na placu boju „Mrocznym Wiatrem” Yamikaze, który w poprzedniej edycji turnieju uległ jedynie Zexceedowi, a także najniebezpieczniejszym w stawce Death Gunem, którego jeden strzał może zabić nie tylko awatar, ale również kryjącego się za nim człowieka. Niebieskowłosa snajper postanawia zaufać swojemu partnerowi i zostawić mu walkę ze Spluwą Śmierci, a sama zająć się posiadającym niesamowitą szybkość czołowym graczem GGO, jednakże...”Nie zapominajcie również o toczącej się fanowskiej edycji turnieju Bullet of Bullets - szczegóły tutaj (głosy można oddawać w sondzie nad menu po prawej). W tym tygodniu trzecia walka 1/8 finału - Heathcliff kontra Yui!

1/8 FINAŁU TURNIEJU FEBOB:

Para 3: Heathcliff kontra Yui (od 14.09 do 20.09).

Dodano: 13.09.2014

[anime] SAO II 11 „Znaczenie siły”.

Już w najbliższą sobotę, 13 września 2014 roku, o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany jedenasty odcinek kontynuacji Sword Art Online zatytułowany "Znaczenie siły". Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! W środku tygodnia (najprawdopodobniej w czwartek) pojawi się również krótki zwiastun odcinka oraz galeria, które będzie można znaleźć tutaj.Wprowadzenie do odcinka: „W mieszkaniu Asuny i Kirita w Yggdrasil City zjawia się pracodawca głównego bohatera, który zostaje poproszony o wyjaśnienie sytuacji Kirigayi. W tym samym czasie ukryci w jaskini Kirito i Sinon dochodzą do przerażających wniosków. Nie mają już żadnych wątpliwości - samozwańczy Death Gun realnie zagraża życiu błękitnowłosej uczestniczki turnieju i każdy strzał z jego pistoletu, Czarnej Gwiazdy, może zakończyć się dla niej tragicznie nie tylko w grze, ale również w realnym świecie. Rozpoczyna się prawdziwy pojedynek na śmierć i życie. Czy Sinon zdoła uwolnić się od dręczących ją demonów przeszłości?”Nie zapominajcie również o toczącej się fanowskiej edycji turnieju Bullet of Bullets - szczegóły tutaj (głosy można oddawać w sondzie nad menu po prawej). W tym tygodniu druga walka 1/8 finału - Klein kontra Agil!

1/8 FINAŁU TURNIEJU FEBOB:

Para 2: Klein kontra Agil (od 07.09 do 13.09).

Dodano: 06.09.2014

[anime] SAO II 10 „Śmiertelny pościg”.

Już w najbliższą sobotę, 6 września 2014 roku, o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dziesiąty odcinek kontynuacji Sword Art Online zatytułowany "Śmiertelny pościg". Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! W środku tygodnia (najprawdopodobniej w czwartek) pojawi się również krótki zwiastun odcinka oraz galeria, które będzie można znaleźć tutaj.Wprowadzenie do odcinka: „Po dotarciu do ruin miasta Kirito oraz Sinon, którzy chwilę wcześniej postanowili połączyć siły, rozpoczynają polowanie na Death Guna. Niebieskowłosa towarzyszka głównego bohatera dochodzi do wniosku, że to Juushi X (銃士X), którego imię czytane wstecz oznacza Broń Śmierci (shijuu, 死銃), musi być poszukiwanym przez nich mordercą. Niedługo po rozdzieleniu się dwójki partnerów posiadająca niemiłe wspomnienia z dzieciństwa dziewczyna zostaje zaatakowana przez Death Guna, który, jeśli rzeczywiście posiadał ksywkę Juushi, powinien znajdować się w zupełnie innym miejscu. Rozpoczyna się prawdziwa walka o życie, nie tylko to wirtualne, ale również prawdziwe. Czy Sinon zdoła pokonać swoją przeszłość?”Nie zapominajcie również o toczącej się fanowskiej edycji turnieju Bullet of Bullets - szczegóły tutaj (głosy można oddawać w sondzie nad menu po prawej). W tym tygodniu pierwsza walka 1/8 finału - Nishida kontra Kuradeel!

1/8 FINAŁU TURNIEJU FEBOB:

Para 1: Nishida kontra Kuradeel (od 30.08 do 06.09).

Dodano: 30.08.2014

[anime] Wyniki eliminacji Fanowskiej Edycji BoB'a oraz rozpoczęcie 1/8 finału.

Zakończyły się eliminacje do turnieju głównego FE BoB'a. Oto wyniki: sprawdź. Do 1/8 zakwalifikowali się: Klein, Agil, Heathcliff i Yui. Poniżej cała drabinka:Terminarz 1/8 finału (sondy będą pojawiać się nad menu po prawej):
1. Nishida vs Kuradeel [30.08-06.09][zakończony][wyniki].
2. Klein vs Agil [07.09-13.09][zakończony][wyniki].
3. Heathcliff vs Yui [14.09-20.09][zakończony][wyniki].
4. Lisbeth vs Sachi [21.09-27.09][zakończony][wyniki].
5. Silica vs Sinon [28.09-04.10][zakończony][wyniki].
6. Diabel vs Asuna [05.10-11.10][zakończony][wyniki].
7. Recon vs Kirito [12.10-18.10][zakończony][wyniki].
8. Leafa vs Death Gun [19.10-21.10][zakończony][wyniki].

Dodano: 29.08.2014

[anime] SAO II 09 „Death Gun”.

Już w najbliższą sobotę, 30 sierpnia 2014 roku, o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dziewiąty odcinek kontynuacji Sword Art Online zatytułowany "Death Gun". Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! W środku tygodnia (najprawdopodobniej w czwartek) pojawi się również krótki zwiastun odcinka oraz galeria, które będzie można znaleźć tutaj.Wprowadzenie do odcinka: „Niedługo po rozpoczęciu trzeciej edycji turnieju Bullet of Bullets Kirito wpada na Sinon, jednak zamiast zaatakować niebieskowłosą, lodowatą piękność proponuje jej tymczasowe zawieszenie broni. W tym samym czasie w ALfheim Online Asuna wraz z przyjaciółmi ogląda program MMO Stream transmitujący na żywo zmagania zawodników. Znudzeni brakiem Kirita na wizji przyjaciele w pewnym momencie przeżywają prawdziwy szok - na ekranie pojawia się bowiem tajemnicza, zakapturzona postać, która dokonuje czegoś z pozoru niemożliwego...”Nie zapominajcie również o toczącej się fanowskiej edycji turnieju Bullet of Bullets - szczegóły tutaj. W tym tygodniu aż cztery walki eliminacyjne!

Dodano: 25.08.2014

[anime] Fanowska edycja turnieju Bullet of Bullets!

By umilić fanom SAO oczekiwanie na kolejne odcinki anime, przygotowaliśmy zabawę - fanowską edycję turnieju Bullet of Bullets! Zasady są banalnie proste:
1. W turnieju bierze udział 20 zawodników (alfabetycznie): Asuna, Death Gun, Diabel, Agil, Eugene, Heathcliff, Kirito, Klein, Kuradeel, Leafa, Lisbeth, Nishida, Oberon, PoH, Recon, Sachi, Silica, Sinon, Spiegel i Yui;
2. Dwunastu z nich (losowo) otrzymało dziką kartę i od razu zakwalifikowało się do turnieju głównego, natomiast ośmiu musi walczyć o miejsce w zawodach docelowych podczas eliminacji, poniżej prezentujemy pary eliminacyjne:3. Rozlosowaliśmy już również pary turnieju głównego, oto cała drabinka:4. Poszczególne walki będą odbywać się na zasadzie głosowania fanów - który z zawodników otrzyma więcej głosów (nabojów), ten wygrywa pojedynek i przechodzi dalej - w przypadku remisu decyduje rzut monetą;
5. Pojedynki zazwyczaj będą trwały tydzień, od soboty do soboty, za wyjątkiem eliminacji, które w całości (4 pojedynki) zostaną rozegrane w 7 dni.
6. Sondy będzie można znaleźć nad menu po prawej.
7. Bawcie się dobrze!


ELIMINACJE DO TURNIEJU FEBOB (aż 4 walki w tym tygodniu!):

Para 1: Klein kontra Oberon (od 22.08 do 23.08 - zakończony).Para 2: Agil kontra Eugene (od 24.08 do 25.08 - zakończony).Para 3: Yui kontra Spiegel (od 26.08 do 27.08 - zakończony).Para 4: Heathcliff kontra PoH (od 28.08 do 29.08 - zakończony).Dodano: 22.08.2014

[anime] Mapa wyspy ISL Ragnarok!

Zgodnie z obietnicą przygotowałem tłumaczenie mapki przedstawiającej wyspę, na której rozgrywany będzie BoB 3. Zapraszam do oglądania i komentowania.

Dodano: 17.08.2014

[anime] SAO II 08 „Bullet of Bullets” oraz cotygodniowa sonda!

Już w najbliższą sobotę, 23 sierpnia 2014 roku, o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany ósmy odcinek kontynuacji Sword Art Online zatytułowany "Bullet of Bullets". Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! W środku tygodnia (najprawdopodobniej w czwartek) pojawi się również krótki zwiastun odcinka oraz galeria, które będzie można znaleźć tutaj.Wprowadzenie do odcinka: „Po rozmowie z panią Aki nieco spokojniejszy Kirito loguje się do Gun Gale Online, gdzie spotyka Sinon. Następnie proponuje dziewczynie, by podzielili się informacjami na temat przeciwników, a ta, choć niechętnie, przystaje na jego prośbę...”

W tym tygodniu wybieramy również największego nikczemnika w SAO! Zachęcam do głosowania.

Dodano: 16.08.2014

[anime] SAO II 07 „Szkarłatne wspomnienia” oraz sonda!

Już w najbliższą sobotę, 16 sierpnia 2014 roku, o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany siódmy odcinek kontynuacji Sword Art Online zatytułowany "Szkarłatne wspomnienia". Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! W środku tygodnia (najprawdopodobniej w czwartek) pojawi się również krótki zwiastun odcinka oraz galeria, które będzie można znaleźć tutaj.Wprowadzenie do odcinka: „Po zakończeniu sobotnich eliminacji do Bullet of Bullets 3, które dały Kirito oraz Sinon awans do turnieju głównego, dwójka głównych bohaterów wraca do prawdziwego świata. Kazuto nękany wspomnieniami swoich zbrodni z SAO nie jest w stanie zmrużyć oka i wypocząć przed niedzielnym battle royale. Jakby tego było mało, rano czeka go trudna rozmowa z siostrą. W międzyczasie Shino spotyka się w parku z podkochującym się w niej kolegą...”

W tym tygodniu wybieramy również grę, w którą, gdyby oczywiście była taka możliwość, najbardziej chcielibyśmy zagrać! (głosowanie zakończone, wyniki poniżej, kolejna ankieta w niedzielę)

Dodano: 09.08.2014

[anime] SAO II 06 „Pojedynek na pustkowiu” oraz wybór best waifu!

Już w najbliższą sobotę, 9 sierpnia 2014 roku, o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany szósty odcinek kontynuacji Sword Art Online zatytułowany "Pojedynek na pustkowiu". Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! W środku tygodnia (najprawdopodobniej w czwartek) pojawi się również krótki zwiastun odcinka oraz galeria, które będzie można znaleźć tutaj.Wprowadzenie do odcinka: „Po wygraniu pierwszej walki eliminacyjnej Kirito wraca do strefy dla oczekujących, gdzie spotyka dziwnego gracza. Po chwili przypomina sobie, że napotkany jegomość jest jednym z ocalałych z incydentu SAO, który w tej zabójczej, stworzonej przez Akihiko Kayabę grze należał do niesławnej gildii player killerów, Laughing Coffin. Jakiś czas później główny bohater uzmysławia sobie, że były PK z SAO przemawia głosem, który słyszał wcześniej na nagraniach z Death Gunem...”

W tym tygodniu wybieramy również najlepszą żonkę spośród bohaterek SAO! Zachęcam do głosowania.

Dodano: 02.08.2014

[anime] SAO II 05 „Pistolet i miecz” oraz wybór ulubionego bohatera!

Już w najbliższą sobotę, 2 sierpnia 2014 roku, o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany piąty odcinek kontynuacji Sword Art Online zatytułowany "Pistolet i miecz". Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! W środku tygodnia (najprawdopodobniej w czwartek) pojawi się również krótki zwiastun odcinka oraz galeria, które będzie można znaleźć tutaj.Wprowadzenie do odcinka: „Kirito udaje się razem z Sinon do rezydencji gubernatora, gdzie zapisują się na turniej Bullet of Bullets, którego uczestnicy walczą o tytuł najlepszego gracza Gun Gale Online. Jednak nie sam tytuł jest głównym celem bohatera - jego priorytetem jest ściągniecie na siebie uwagi Death Guna, czyli tajemniczego gracza podejrzanego o zamordowanie dwójki osób. Kłopoty Kirita zaczynają się jeszcze przed rozpoczęciem eliminacji - by wziąć w nich udział, musi zmienić strój, co kończy się zdemaskowaniem jego faktycznej płci i spoliczkowaniem nieszczęśnika przez Sinon...”

W tym tygodniu wybieramy również ulubionych bohaterów pierwszej serii SAO! Zachęcam do głosowania.

Dodano: 27.07.2014

[anime] SAO II 04 „GGO” i plakaty z Sinon/Shino.

Już w najbliższą sobotę, 26 lipca 2014 roku, o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany czwarty odcinek kontynuacji Sword Art Online zatytułowany "GGO". Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! W środku tygodnia pojawi się również krótki zwiastun odcinka oraz galeria, które będzie można znaleźć tutaj.Wprowadzenie do odcinka: „By zbadać sprawę samozwańczego Death Guna i rzekomo popełnianych przez niego zbrodni, uczeń liceum i zapalony gracz, Kirigaya Kazuto, przenosi swoją postać i loguje się do świata broni palnej i stali, Gun Gale Online. Gdy próbuje znaleźć Rezydencję Gubernatora, gubi się i spotyka Sinon, która - błędnie wnioskując po wyglądzie Kirita, że ten jest dziewczyną - postanawia zaprowadzić głównego bohatera do celu”.

Dodano: 20.07.2014

[anime] SAO II 03 „Wspomnienie świeżej krwi” oraz wybór ulubionego endingu.

Już w najbliższą sobotę, 19 lipca 2014 roku, o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany trzeci odcinek kontynuacji Sword Art Online zatytułowany "Wspomnienie świeżej krwi". Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! W środku tygodnia pojawi się również krótki zwiastun odcinka oraz galeria, które będzie można znaleźć tutaj.Wprowadzenie do odcinka: „Sinon, jeden z najlepszych snajperów GGO, w prawdziwym świecie jest zwykłą, posiadającą swoje problemy uczennicą liceum. Jej prawdziwe imię to Asada Shino, mieszka sama. Widok broni powoduje u niej niekontrolowane napady paniki, które są następstwem traumatycznych wydarzeń z dzieciństwa...”

Zapraszam również do wzięcia udziału w ankiecie, w której w tym tygodniu wybieramy najlepszy z dotychczasowych endingów.

Dodano: 13.07.2014

[anime] SAO II 02 „Lodowaty snajper” oraz ankieta.

Już w najbliższą sobotę, 12 lipca 2014 roku, o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany drugi odcinek kontynuacji Sword Art Online zatytułowany "Lodowaty snajper". Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.Streszczenie odcinka: „Sinon udaje się ściągnąć jednego z graczy wrogiego szwadronu, jednakże gdy przystępuje do eliminacji kolejnego, ten unika pocisku, wyciąga chowany pod płaszczem wielkokalibrowy karabin maszynowy i z przytłaczającą siłą zaczyna odpowiadać na ogień wroga. Oddział zielonowłosego snajpera zostaje postawiony pod ścianą...”

Zapraszam również do wzięcia udziału w ankiecie, w której w tym tygodniu wybieramy najlepszy z dotychczasowych openingów.

Dodano: 10.07.2014

[anime] Sword Art Online II 01 „Świat broni palnej”.

W wirtualnym świecie broni palnej i stali, grze VRMMO Gun Gale Online, dochodzi do serii tajemniczych wydarzeń rzekomo prowadzących do ataku serca i śmierci ludzi w prawdziwym świecie. Oliwy do ognia dolewa fakt, że w każdej z tych podejrzanych sytuacji bierze udział samozwańczy Death Gun (pistolet śmierci). Sytuacją szybko zaczyna interesować się Wydział Wirtualny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, którego przedstawiciel, Kikuoka Seijirou, zaprasza Kazuto na rozmowę i prosi go o zbadanie całej sprawy "od środka". Czy Kirito przyjmie propozycję? Jak zareaguje na to Asuna? Czy główny bohater zdoła rozwikłać zagadkę tajemniczych zgonów? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając premierowy odcinek drugiej serii Sword Art Online: SAO II 01 „Świat broni palnej”. Zapraszam już w najbliższą sobotę na godzinę 16:30 - wtedy też na stronie pojawi się galeria na żywo (zdjęcia są dodawane w czasie trwania odcinka w japońskiej telewizji). Następnie wykonam tłumaczenie i polska wersja pojawi się na stronie w nocy z soboty na niedzielę.

Dodano: 29.06.2014

[anime] Polska wersja kolejnego trailera.

Pojawił się kolejny, szósty już trailer zapowiadający drugą serię Sword Art Online. Jego polską wersję standardowo możecie obejrzeć na podstronie pierwszego odcinka SAO II. W zwiastunie została nieco bliżej przedstawiona jedna z głównych bohaterek nadchodzącej kontynuacji anime opartego na powieści light novel Rekiego Kawahary. Przypominam, że pierwszy odcinek już 5 lipca! Poniżej pięć wybranych zdjęć.

Dodano: 27.06.2014

[anime] Piąty zwiastun po polsku!

Zapraszam do oglądania polskiej wersji piątego zwiastuna Sword Art Online II, w którym zawarty został skrócony opis fabuły kontynuacji anime. Przypominam, że seria będzie toczyć się wewnątrz gry Gun Gale Online, czyli w świecie broni palnej i stali. Pierwszy odcinek już piątego lipca!

Dodano: 20.06.2014

[anime] Znana data premiery Sword Art Online II!

W sobotę podana została informacja, że premiera drugiej serii Sword Art Online została zaplanowana na 5 lipca. Odcinki będą ukazywały się w japońskiej telewizji w każdą sobotę o godzinie 11:30 (4:30 czasu polskiego). Polskiej wersji, za przygotowanie której będzie odpowiadał Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia, należy spodziewać się tego samego dnia w godzinach popołudniowo-wieczornych. Zapraszamy! Przypominam również, że kontynuacja SAO będzie oparta na piątym i szóstym tomie powieści, w których przedstawiony został arc zatytułowany Phantom Bullet. Poniżej prezentujemy trzech bohaterów z "Dwójki".

Dodano: 18.05.2014

[anime] Druga seria już w lipcu.

Premiera pierwszego odcinka Sword Art Online II została zapowiedziana na lipiec - dzień ani godzina na razie nie są znane. Informację podano podczas retransmisji jednego z odcinków pierwszej serii. Gdy tylko pojawi się więcej szczegółów, zostaną zamieszczone w newsach.

Dodano: 14.03.2014

[anime] Kolejne informacje na temat SAO II.

Podczas Festiwalu Dengeki Game stanowisko Sword Art Online potwierdziło, że premiera drugiej serii SAO będzie miała miejsce już w lipcu 2014. Wiadomo także, że głosu głównemu bohaterowi ponownie użyczy Yoshitsugu Matsuoka (który podłoży również głos Sorze w nadchodzącym anime No game no life), natomiast seiyuu Sinon, która będzie drugą główną bohaterką serii, zostanie urocza Miyuki Sawashiro (zobacz). Co więcej według dostępnych informacji seria oparta będzie na tomach 5 oraz 6 powieści. Arc przedstawiony w dwójce został nazwany "Phantom Bullet". Wkrótce kolejne szczegóły.

Dodano: 16.03.2014

[anime] Druga seria Sword Art Online zapowiedziana!

Zgodnie z oczekiwaniami Wydanie Specjalne SAO posłużyło jako zapowiedź nadchodzącej drugiej serii, która ruszy już w 2014 roku (prawdopodobnie w lipcu)! Seria (a przynajmniej pierwsza jej część) będzie oparta na tomach powieści Rekiego Kawahary zatytułowanych Phantom Bullet. Zapraszam do oglądania zwiastuna: zwiastun drugiej serii Sword Art Online. Gdy tylko pojawi się więcej informacji, natychmiast je Wam przekażemy. Zachęcam również do oglądania aktualnie wychodzącej serii poruszającej podobną tematykę: Log Horizon - zapewniam, że dzieki niej oczekiwanie na SAO 2 nie będzie się Wam tak dłużyło.


Więcej obrazków na forum obrazkowym. Zachęcam do wstawiania własnych!


Plakat Sword Art Online 2:

Dodano: 31.12.2013

[anime] Więcej informacji na temat Wydania Specjalnego SAO.

Znane są już szczegóły dotyczące wydania specjalnego SAO: Sword Art online "Extra Edition". Odcinek ten zostanie nadany ostatniego dnia grudnia o godzinie 22:00 czasu japońskiego (14:00 w Polsce) i będzie trwał aż do północy, czyli całe 120 minut! (sprawdź) Oprócz streszczenia wydarzeń z pierwszej serii znajdzie się w nim zupełnie nowy materiał, który będzie, uwaga, popularnym "odcinkiem na basenie" (jest to odmiana równie często spotykanego w anime odcinka na plaży), czyli stroje kąpielowe i sporo fanserwisu gwarantowane. Wiadomo również, że w produkcji odcinka wzięły udział osoby odpowiedzialne za oryginał SAO, czyli nowelkę - autor powieści, Reki Kawahara, pomagał podczas pisania scenariusza, a ilustrator, abec, przygotował odświeżone projekty postaci (Asuna, Kirito).I na koniec streszczenie dodatkowego materiału: "Po tym, jak Kirito dowiaduje się, że Yui bardzo chciałaby zobaczyć na własne oczy wieloryba, decyduje się przyjąć podwodnego questa. Gdy wychodzi na jaw, że Suguha (i jej postać Leafa) nie potrafi pływać, Asuna zabiera swoje przyjaciółki z ALO potrenować na basenie w prawdziwym świecie. W międzyczasie Kirito spotyka pewną tajemniczą osobę".

Dodano: 17.10.2013

[anime] Druga seria coraz bliżej?

Autor powieści light novel Sword Art Online - Reki Kawahara - na końcu ostatnio wydanego, trzynastego tomu swojego dzieła podał informację, że 31 grudnia 2013 roku, na przywitanie Nowego Roku, w telewizji zostanie nadany odcinek specjalny anime Sword Art Online. Niestety będzie on tylko streszczeniem pierwszej serii anime posiadającym nowy, odświeżony chara design, a także kilka dodatkowych scen. Jednakże taki odcinek nie mógł powstać bez powodu - całkiem możliwe, że podczas jego emisji zostanie zapowiedziana druga seria SAO! Z pewnością dla wielu fanów byłby to wymarzony prezent noworoczny, więc trzymajmy kciuki za autora i studio odpowiedzialne za produkcję. By umilić sobie oczekiwanie, zachęcam do oglądania nowej serii - podobnie jak SAO osadzonej w świecie gry online - Log Horizon, a także serii opartej na drugiej powieści Rekiego - Accel World.

Dodano: 24.09.2013

[anime] Sword Art Online.

Sword Art Online to seria anime oparta na powieści autorstwa Rekiego Kawahary. Akcja SAO toczy się w świecie futurystycznej gry VRMMORPG, w której gracz steruje swoją postacią przy pomocy fal mózgowych przechwytywanych przez specjalnie przygotowany do tego celu kask - NerveGear. W pewnej chwili Kazuto "Kirito" Kirigaya - główny bohater i jeden z graczy - zauważa, że z jego menu zniknął przycisk umożliwiający wylogowanie z gry. Jak się później okazuje, nie jest to błąd w kodzie, ale zamierzone działanie twórcy SAO mające na celu zmusić graczy do - dosłownie - rozgrywki na śmierć i życie.

Dodano: 24.09.2013
↑do góry
↑do góry
Szybki dostęp: kolejność oglądania, pierwsza seria, druga seria, trzecia seria, progressive, sao alt ggo, wydanie specjalne, filmy kinowe, offline, offline II, offline ws, openingi, endingi.
Podobne anime (isekai): Accel World, Arifureta, Danmachi, Full Dive, Genjitsu Shugi Yuusha, Goblin Slayer, Hachinan, Infinite Dendrogram, Kenja no Mago, Kimisen, Log Horizon, Made in Abyss, Mushoku Tensei, No game no life, Overlord, Re:Zero kara Hajimeru Isekai, Sentouin, Hakenshimasu!, Shinchou Yuusha, Solo Leveling, Sword Art Online, Tate no Yuusha no Nariagari, Tensei Shitara Slime Datta Ken.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich udostępnianie. Można je również zablokować w ustawieniach przeglądarki. Więcej w polityce prywatności.
Twoja Mała Japonia to grupa promująca kulturę japońską w Polsce. Naszym celem jest poszerzanie dostępności japońskich anime w ojczystym języku. Podejmujemy się tłumaczenia tylko i wyłącznie serii, które z różnych powodów nie zostały wydane oficjalnie, więc nie jesteśmy konkurencją dla oficjalnych wydawców, a ich uzupełnieniem. Dlatego również serie wydane oficjalnie po polsku są ze strony systematycznie usuwane, jak chociażby Przygody Sindbada. Na stronie pojawiają się tylko i wyłącznie polskie, fanowskie wersje językowe (napisy), by nie działać na szkodę międzynarodowym wydawcom, nie publikujemy wersji angielskich ani bez napisów (rawów). Jeśli mimo tego na stronie został naruszony czyjś dobry interes, prosimy o kontakt oficjalnego przedstawiciela na e-mail podany w dziale Kontakt.