Archiwum wiadomości

Niewiarygodnej rzeczy dokonał Czarny Szermierz w wielkim finale FEBoB'a! Mimo że na starcie podarował córce 5.000 głosów, zdołał odrobić ogromną stratę i wygrać pojedynek różnicą prawie dwóch tysięcy punktów! Tym samym po raz kolejny udowodnił, że ktoś usunął z jego słownika słowo „niemożliwe”!Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w zabawie i głosowanie na swoich faworytów. Jako że turniej został przyjęty bardzo entuzjastycznie, podczas kolejnych serii SAO możecie spodziewać się podobnych eventów.

Dodano: 17.12.2014

Już w najbliższą sobotę, 20 grudnia 2014 roku, o godzinie 23:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany ostatni odcinek drugiej serii Sword Art Online zatytułowany „Mother's Rosario”. Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! W środku tygodnia (najprawdopodobniej w czwartek) pojawi się również krótki zwiastun odcinka oraz galeria, które będzie można znaleźć tutaj.
Wprowadzenie do odcinka: „To było jak sen. Asuna i Yuuki wyruszyły razem w długą podróż po obu światach - rzeczywistym i wirtualnym. Odwiedzały różne miejsca, wspólnie świętowały, poznawały ludzi i walczyły w turniejach. Asuna miała nadzieję, że będą miały wystarczająco dużo czasu, by zrealizować wszystkie swoje plany. Zbliżał się kwiecień. Zimny wiatr znad morza spowodował, że Kioto pokryła gruba warstwa białego puchu. Gdy pewnego ranka zadzwonił telefon, serce Asuny zadrżało...”I na koniec chciałbym Wam wszystkim podziękować za to, że co tydzień w tak licznym gronie wracaliście na stronę i mogliśmy wspólnie przeżywać przygody Kirita, Asuny, Sinon, Yuuki i pozostałych bohaterów. Zapraszam również na kolejne serie, które oczywiście kiedyś się pojawią. Gdy tylko będą znane jakieś konkretne informacje odnośnie premiery dalszych przygód naszych ulubionych bohaterów, od razu zostaną zamieszczone w newsach, więc zachęcam do częstego wracania na stronę. Ponadto w międzyczasie powinny zostać wydane również odcinki specjalne, które umilą nam oczekiwanie na główną serię anime, a także druga seria anime Accel World, która oczywiście także znajdzie się na stronie. Przy okazji życzę wszystkim Wesołych Świąt i powodzenia w nadchodzącym 2015 roku.

Oczywiście w międzyczasie zapraszam również do oglądania innych tłumaczonych przeze mnie serii, aktualnie jest to Log Horizon.

Dodano: 13.12.2014

Już w najbliższą sobotę, 13 grudnia 2014 roku, o godzinie 23:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dwudziesty trzeci odcinek kontynuacji Sword Art Online zatytułowany „Początek snu”. Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! W środku tygodnia (najprawdopodobniej w czwartek) pojawi się również krótki zwiastun odcinka oraz galeria, które będzie można znaleźć tutaj.
Wprowadzenie do odcinka: „Gdy Asuna dowiedziała się, że jej nieuleczalnie chora przyjaciółka Yuuki marzy o powrocie do szkoły, postanowiła zrobić wszystko, by pomóc jej to marzenie zrealizować. Jednak czy uda jej się oszukać okrutną rzeczywistość i wyciągnąć śpioszka z jego sterylnego mieszkania? Jak zamierza to zrobić? Czy główna bohaterka weźmie przykład z członkini gildii Sleeping Knights i rozpocznie swoją własną walkę w prawdziwym świecie?”Nie zapominajcie również o toczącej się fanowskiej edycji turnieju Bullet of Bullets - szczegóły tutaj (głosy można oddawać w sondzie nad menu po prawej). W tym tygodniu walka finałowa - Yui kontra Kirito! Uwaga, główny bohater postąpił jak prawdziwy ojciec i postanowił dać córeczce fory w postaci 5000 głosów na starcie!

Finał turnieju FEBOB:

Yui kontra Kirito (od 06.12 do 19.12).

Dodano: 06.12.2014

Dobiegły końca półfinały fanowskiej edycji turnieju Bullet of Bullets, które w wielkim stylu zwyciężyli Kirito oraz jego wirtualna córka, Yui (wyniki można sprawdzić tutaj). To oznacza, że w finale czeka nas kolejna rodzinna batalia! I tutaj sensacja! Kirito zachował się jak prawdziwy ojciec i postanowił dać córeczce fory w postaci 5000 głosów na starcie! Jak widać, dla głównego bohatera, tak jak dla każdego rodzica, zwycięstwo dziecka jest również jego sukcesem. A może jednak zdoła odwrócić losy pojedynku i po raz kolejny udowodnić, że w jego słowniku nie istnieje słowo „niemożliwe”? Będzie miał na to aż dwa tygodnie! Poniżej cała drabinka:Terminarz finału (sonda pojawi się nad menu po prawej):
1. Yui vs Kirito [06.12-19.12][zakończony][wyniki].

Dodano: 05.12.2014

Już w najbliższą sobotę, 6 grudnia 2014 roku, o godzinie 23:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dwudziesty drugi odcinek kontynuacji Sword Art Online zatytułowany „Koniec podróży”. Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! W środku tygodnia (najprawdopodobniej w czwartek) pojawi się również krótki zwiastun odcinka oraz galeria, które będzie można znaleźć tutaj.
Wprowadzenie do odcinka: „Od zniknięcia Yuuki z Aincradu minęły dwa dni. Gdy Asunie wydawało się, że bezpowrotnie utraciła kontakt z przesymatyczną członkinią tajemniczej gildii Sleeping Knights, pojawił się promyk nadziei. Wezwana przez Kirito na dach szkoły, usłyszała jego podejrzenia wskazujące na stosowanie przez śpioszka futurystycznej maszyny zwanej Medicuboidem...”Nie zapominajcie również o toczącej się fanowskiej edycji turnieju Bullet of Bullets - szczegóły tutaj (głosy można oddawać w sondzie nad menu po prawej). W tym tygodniu druga walka półfinałowa - Asuna kontra Kirito!

Półfinał turnieju FEBOB:

Para 2: Asuna kontra Kirito (od 28.11 do 05.12).

Dodano: 29.11.2014

Już w najbliższą sobotę, 29 listopada 2014 roku, o godzinie 23:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dwudziesty pierwszy odcinek kontynuacji Sword Art Online zatytułowany „Pomnik Szermierza”. Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! W środku tygodnia (najprawdopodobniej w czwartek) pojawi się również krótki zwiastun odcinka oraz galeria, które będzie można znaleźć tutaj.
Wprowadzenie do odcinka: „Gdy wydawało się, że sytuacja śpioszków ze Sleeping Knights oraz pomagającej im Asuny jest beznadziejna i przyjdzie im pogodzić się z porażką, zupełnie nieoczekiwanie na placu boju pojawił się Czarny Szermierz. Czy Kirito zdoła zatrzymać kilkudziesięciu graczy z jednej z najsilniejszych gildii w ALO i pozwoli w ten sposób Śpiącym Rycerzom zapisać się na stałe w historii Świata Wróżek? Jaką tajemnicę skrywają członkowie tej przesympatycznej gildii? Czy Asuna zdoła przekonać swoją mamę, by ta pozwoliła jej dokończyć naukę licealną w aktualnej szkole?”Nie zapominajcie również o toczącej się fanowskiej edycji turnieju Bullet of Bullets - szczegóły tutaj (głosy można oddawać w sondzie nad menu po prawej). W tym tygodniu pierwsza walka półfinałowa - Klein kontra Yui!

Półfinał turnieju FEBOB:

Para 1: Klein kontra Yui (od 21.11 do 27.11).

Dodano: 22.11.2014

Dobiegły końca pojedynki ćwierćfinału Fanowskiej Edycji Bullet of Bullets (wyniki można sprawdzić tutaj). Tym razem, mimo że spora część fanów pana Nishidy nie mogła uwierzyć w jego porażkę, obyło się bez większych niespodzianek. W półfinale na drodze pogromcy popularnego wędkarza stanie jednak córeczka pary głównych bohaterów - Yui, jedna z faworytek całego turnieju. Jeśli uda jej się wyeliminować popularnego Ryoutarou, w finale zmierzy się z jednym ze swoich rodziców, zwycięzcą drugiej pary półfinałów, Asuną lub Kirito! Poniżej cała drabinka:Terminarz 1/2 finału (sondy będą pojawiać się nad menu po prawej):
1. Klein vs Yui [21.11-27.11][zakończony][wyniki].
2. Asuna vs Kirito [28.11-05.12][zakończony][wyniki].

Dodano: 21.11.2014

Już w najbliższą sobotę, 22 listopada 2014 roku, o godzinie 23:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dwudziesty odcinek kontynuacji Sword Art Online zatytułowany „Sleeping Knights”. Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! W środku tygodnia (najprawdopodobniej w czwartek) pojawi się również krótki zwiastun odcinka oraz galeria, które będzie można znaleźć tutaj.
Wprowadzenie do odcinka: „Asuna, poproszona przez filigranowego chochlika Yuuki o pomoc, rusza za nowo poznanym, tajemniczym graczem na 27 piętro Aincradu, będące aktualnym frontem zmagań z Latającym Zamkiem. Po dotarciu do otulonego wiecznym mrokiem miasta główna bohaterka poznaje gildię sympatycznej chłopczycy, Sleeping Kinghts (spiących rycerzy)”.Nie zapominajcie również o toczącej się fanowskiej edycji turnieju Bullet of Bullets - szczegóły tutaj (głosy można oddawać w sondzie nad menu po prawej). W tym tygodniu czwarta walka ćwierćfinałowa - Kirito kontra Death Gun!

Ćwierćfinał turnieju FEBOB:

Para 4: Kirito kontra Death Gun (od 14.11 do 20.11).

Dodano: 15.11.2014

Już w najbliższą sobotę, 15 listopada 2014 roku, o godzinie 23:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dziewiętnasty odcinek kontynuacji Sword Art Online zatytułowany „Zekken”. Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! W środku tygodnia (najprawdopodobniej w czwartek) pojawi się również krótki zwiastun odcinka oraz galeria, które będzie można znaleźć tutaj.
Wprowadzenie do odcinka: „Gdy Asuna postanowiła ruszyć na położoną na 24 piętrze małą wysepkę, by zmierzyć się z potężnym i tajemniczym Zekkenem, nie zdawała sobie jeszcze sprawy, jak mroczną tajemnicę skrywa owy wojownik. Czy Asunie uda się przewyższyć Kirita i pokonać Miecz Absolutny? Jaka niespodzianka czeka córę możnego rodu Yuukich? Jakim cudem ktoś, kto dopiero przeniósł się do ALO, był w stanie w krótkim czasie do perfekcji opanować latanie? Odpowiedzi na te pytania już w najbliższą sobotę!”Nie zapominajcie również o toczącej się fanowskiej edycji turnieju Bullet of Bullets - szczegóły tutaj (głosy można oddawać w sondzie nad menu po prawej). W tym tygodniu trzecia walka ćwierćfinałowa - Sinon kontra Asuna!

Ćwierćfinał TURNIEJU FEBOB:

Para 3: Sinon kontra Asuna (od 07.11 do 13.11).

Dodano: 08.11.2014

Już w najbliższą sobotę, 8 listopada 2014 roku, o godzinie 23:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany osiemnasty odcinek kontynuacji Sword Art Online zatytułowany „Domek w lesie”. Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! W środku tygodnia (najprawdopodobniej w czwartek) pojawi się również krótki zwiastun odcinka oraz galeria, które będzie można znaleźć tutaj.
Wprowadzenie do odcinka: rozpoczęcie sagi Matczyny Różaniec.Nie zapominajcie również o toczącej się fanowskiej edycji turnieju Bullet of Bullets - szczegóły tutaj (głosy można oddawać w sondzie nad menu po prawej). W tym tygodniu druga walka ćwierćfinałowa - Yui kontra Lisbeth!

Ćwierćfinał TURNIEJU FEBOB:

Para 2: Yui kontra Lisbeth (od 31.10 do 06.11).

Dodano: 01.11.2014

Już w najbliższą sobotę, 1 listopada 2014 roku, o godzinie 23:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany siedemnasty odcinek kontynuacji Sword Art Online zatytułowany „Excaliber”. Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! W środku tygodnia (najprawdopodobniej w czwartek) pojawi się również krótki zwiastun odcinka oraz galeria, które będzie można znaleźć tutaj.Wprowadzenie do odcinka: zakończenie arcu „Calibur”.Nie zapominajcie również o toczącej się fanowskiej edycji turnieju Bullet of Bullets - szczegóły tutaj (głosy można oddawać w sondzie nad menu po prawej). W tym tygodniu pierwsza walka ćwierćfinałowa - Nishida kontra Klein!

Ćwierćfinał TURNIEJU FEBOB:

Para 1: Nishida kontra Klein (od 21.10 do 30.10).

Dodano: 25.10.2014

Po dwóch miesiącach zażartej rywalizacji dobiegły końca pojedynki 1/8 finału Fanowskiej Edycji Bullet of Bullets (wyniki można sprawdzić tutaj). Nie obyło się bez niespodzianek - ponownie uderzył Death Gun, efektowanie kończąc walkę z Leafą, strzelając jej między oczy swoim pistoletem, Czarną Gwiazdą (niestety, jak się później okazało, DG miał współpracownika i został zdyskwalifikowany... oczywiście żartuję... ale tylko z dyskwalifikacją). Jednak to jeszcze nie koniec emocji - powiem więcej - prawdziwe emocje dopiero przed nami! W ćwierćfinale szykują się nam bowiem dwa hitowe starcia: Sinon kontra Asuna oraz, uwaga, powtórka z rozgrywki, Kirito kontra Death Gun! Zapraszam do głosowania. It's showtime! Poniżej cała drabinka:Terminarz 1/4 finału (sondy będą pojawiać się nad menu po prawej):
1. Nishida vs Klein [21.10-30.10][zakończony][wyniki].
2. Yui vs Lisbeth [31.10-06.11][zakończony][wyniki].
3. Sinon vs Asuna [07.11-13.11][zakończony][wyniki].
4. Kirito vs Death Gun [14.11-20.11][zakończony][wyniki].

Dodano: 21.10.2014

Już w najbliższą sobotę, 25 października 2014 roku, o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany szesnasty odcinek kontynuacji Sword Art Online zatytułowany „Król Olbrzymów”. Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! W środku tygodnia (najprawdopodobniej w czwartek) pojawi się również krótki zwiastun odcinka oraz galeria, które będzie można znaleźć tutaj.Wprowadzenie do odcinka: „Drużyna przyjaciół z ALO ruszyła na podbój zamku Þrymheimr. Jakie niebezpieczeństwa staną im na drodze? Czy zdołają zdobyć legendarny miecz, Excalibur, i ocalić krainę górskich olbrzymów? Jak podczas tego niebezpiecznego questu spisze się Shino, która dopiero co zawitała do świata wróżek?”Nie zapominajcie również o toczącej się fanowskiej edycji turnieju Bullet of Bullets - szczegóły tutaj (głosy można oddawać w sondzie nad menu po prawej). W tym tygodniu ostatnia, ósma walka 1/8 finału - Leafa kontra Death Gun!

1/8 FINAŁU TURNIEJU FEBOB:

Para 8: Leafa kontra Death Gun (od 19.10 do 21.10).

Dodano: 18.10.2014

Już w najbliższą sobotę, 18 października 2014 roku, o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany piętnasty odcinek kontynuacji Sword Art Online zatytułowany „Królowa Jeziora”. Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! W środku tygodnia (najprawdopodobniej w czwartek) pojawi się również krótki zwiastun odcinka oraz galeria, które będzie można znaleźć tutaj.Wprowadzenie do odcinka: rozpoczęcie sagi „Calibur”.Nie zapominajcie również o toczącej się fanowskiej edycji turnieju Bullet of Bullets - szczegóły tutaj (głosy można oddawać w sondzie nad menu po prawej). W tym tygodniu siódma walka 1/8 finału - Recon kontra Kirito!

1/8 FINAŁU TURNIEJU FEBOB:

Para 7: Recon kontra Kirito (od 12.10 do 18.10).

Dodano: 11.10.2014

[anime] Powtórka oraz dwie nowe sagi!
W przyszłym tygodniu czeka nas niestety powtórka dotychczasowych wydarzeń, zapraszam standardowo w sobotę około 23 - Sword Art Online 14,5 „Sprawozdanie”. I tutaj kończą się złe wieści. Producent anime ogłosił również, że w drugiej serii Sword Art Online znajdą się jeszcze dwie sagi - pierwsza - bardzo krótka, bo trzyodcinkowa - została zatytułowana „Calibur” i rozpocznie się 18 października wraz z odcinkiem 15 (na podstronie tegoż odcinka można obejrzeć krótki zwiastun), natomiast druga będzie trwała aż do zakończenia serii, czyli do odcinka 24, a jej tytuł to „Matczyny różaniec”. W odcinku 15 pojawią się również nowy opening i ending - utwór otwierający wykona Haruka Tomatsu, natomiast piosenkę zwieńczającą popularna LiSA.

Dodano: 04.10.2014

Już w najbliższą sobotę, 11 października 2014 roku, o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany odcinek 14,5 kontynuacji Sword Art Online zatytułowany „Sprawozdanie”, który będzie powtórką dotychczasowych wydarzeń. Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy!Wprowadzenie do odcinka: będzie to odcinek powtórkowy.Nie zapominajcie również o toczącej się fanowskiej edycji turnieju Bullet of Bullets - szczegóły tutaj (głosy można oddawać w sondzie nad menu po prawej). W tym tygodniu szósta walka 1/8 finału - Diabel kontra Asuna!

1/8 FINAŁU TURNIEJU FEBOB:

Para 6: Diabel kontra Asuna (od 05.10 do 11.10).

Dodano: 04.10.2014

Już w najbliższą sobotę, 4 października 2014 roku, o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany czternasty odcinek kontynuacji Sword Art Online zatytułowany "Mały krok". Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! W środku tygodnia (najprawdopodobniej w czwartek) pojawi się również krótki zwiastun odcinka oraz galeria, które będzie można znaleźć tutaj.Wprowadzenie do odcinka: „Kirito wiedziony przeczuciem, że nick Death Guna, Sterben, używany w Japonii jako specjalistyczny termin medyczyny oznaczający śmierć, nie jest przypadkowy, pognał czym prędzej do domu poznanej w GGO Asady Shino. Zdążył z ratunkiem w ostatniej chwili, jednakże...”Nie zapominajcie również o toczącej się fanowskiej edycji turnieju Bullet of Bullets - szczegóły tutaj (głosy można oddawać w sondzie nad menu po prawej). W tym tygodniu piąta walka 1/8 finału - Silica kontra Sinon!

1/8 FINAŁU TURNIEJU FEBOB:

Para 5: Silica kontra Sinon (od 28.09 do 04.10).

Dodano: 27.09.2014

Już w najbliższą sobotę, 27 września 2014 roku, o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany trzynasty odcinek kontynuacji Sword Art Online zatytułowany "Phantom Bullet". Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! W środku tygodnia (najprawdopodobniej w czwartek) pojawi się również krótki zwiastun odcinka oraz galeria, które będzie można znaleźć tutaj.Wprowadzenie do odcinka: „Sinon wykorzystuje chwilę nieuwagi Yamikaze i jednym strzałem w pierś eliminuje Demona Run-Guna. Niestety w przypadku Sterbena nie jest już tak różowo - wystrzelone rónocześnie z broni dwóch snajperów pociski mijają się w powietrzu i niszczą lunetę snajperki Sinon oraz karabin Broni Śmierci. Główny bohater rusza na pozbawionego swojej głównej broni przestępcę. Między dzierżącym miecz świetlny Kirito a władającym wykonanym z metalu wykorzystywanego do produkcji opancerzenia okrętów kosmicznych estokiem Death Gunem wywiązuje się zacięta walka...”Nie zapominajcie również o toczącej się fanowskiej edycji turnieju Bullet of Bullets - szczegóły tutaj (głosy można oddawać w sondzie nad menu po prawej). W tym tygodniu czwarta walka 1/8 finału - Lisbeth kontra Sachi!

1/8 FINAŁU TURNIEJU FEBOB:

Para 4: Lisbeth kontra Sachi (od 21.09 do 27.09).

Dodano: 20.09.2014

Już w najbliższą sobotę, 20 września 2014 roku, o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dwunasty odcinek kontynuacji Sword Art Online zatytułowany "Pocisk widmo". Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! W środku tygodnia (najprawdopodobniej w czwartek) pojawi się również krótki zwiastun odcinka oraz galeria, które będzie można znaleźć tutaj.Wprowadzenie do odcinka: „Kirito i Sinon zgodnie z planem rozpoczynają ostateczną walkę z dwójką graczy - najsilniejszym na placu boju „Mrocznym Wiatrem” Yamikaze, który w poprzedniej edycji turnieju uległ jedynie Zexceedowi, a także najniebezpieczniejszym w stawce Death Gunem, którego jeden strzał może zabić nie tylko awatar, ale również kryjącego się za nim człowieka. Niebieskowłosa snajper postanawia zaufać swojemu partnerowi i zostawić mu walkę ze Spluwą Śmierci, a sama zająć się posiadającym niesamowitą szybkość czołowym graczem GGO, jednakże...”Nie zapominajcie również o toczącej się fanowskiej edycji turnieju Bullet of Bullets - szczegóły tutaj (głosy można oddawać w sondzie nad menu po prawej). W tym tygodniu trzecia walka 1/8 finału - Heathcliff kontra Yui!

1/8 FINAŁU TURNIEJU FEBOB:

Para 3: Heathcliff kontra Yui (od 14.09 do 20.09).

Dodano: 13.09.2014

Już w najbliższą sobotę, 13 września 2014 roku, o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany jedenasty odcinek kontynuacji Sword Art Online zatytułowany "Znaczenie siły". Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! W środku tygodnia (najprawdopodobniej w czwartek) pojawi się również krótki zwiastun odcinka oraz galeria, które będzie można znaleźć tutaj.Wprowadzenie do odcinka: „W mieszkaniu Asuny i Kirita w Yggdrasil City zjawia się pracodawca głównego bohatera, który zostaje poproszony o wyjaśnienie sytuacji Kirigayi. W tym samym czasie ukryci w jaskini Kirito i Sinon dochodzą do przerażających wniosków. Nie mają już żadnych wątpliwości - samozwańczy Death Gun realnie zagraża życiu błękitnowłosej uczestniczki turnieju i każdy strzał z jego pistoletu, Czarnej Gwiazdy, może zakończyć się dla niej tragicznie nie tylko w grze, ale również w realnym świecie. Rozpoczyna się prawdziwy pojedynek na śmierć i życie. Czy Sinon zdoła uwolnić się od dręczących ją demonów przeszłości?”Nie zapominajcie również o toczącej się fanowskiej edycji turnieju Bullet of Bullets - szczegóły tutaj (głosy można oddawać w sondzie nad menu po prawej). W tym tygodniu druga walka 1/8 finału - Klein kontra Agil!

1/8 FINAŁU TURNIEJU FEBOB:

Para 2: Klein kontra Agil (od 07.09 do 13.09).

Dodano: 06.09.2014

Już w najbliższą sobotę, 6 września 2014 roku, o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dziesiąty odcinek kontynuacji Sword Art Online zatytułowany "Śmiertelny pościg". Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! W środku tygodnia (najprawdopodobniej w czwartek) pojawi się również krótki zwiastun odcinka oraz galeria, które będzie można znaleźć tutaj.Wprowadzenie do odcinka: „Po dotarciu do ruin miasta Kirito oraz Sinon, którzy chwilę wcześniej postanowili połączyć siły, rozpoczynają polowanie na Death Guna. Niebieskowłosa towarzyszka głównego bohatera dochodzi do wniosku, że to Juushi X (銃士X), którego imię czytane wstecz oznacza Broń Śmierci (shijuu, 死銃), musi być poszukiwanym przez nich mordercą. Niedługo po rozdzieleniu się dwójki partnerów posiadająca niemiłe wspomnienia z dzieciństwa dziewczyna zostaje zaatakowana przez Death Guna, który, jeśli rzeczywiście posiadał ksywkę Juushi, powinien znajdować się w zupełnie innym miejscu. Rozpoczyna się prawdziwa walka o życie, nie tylko to wirtualne, ale również prawdziwe. Czy Sinon zdoła pokonać swoją przeszłość?”Nie zapominajcie również o toczącej się fanowskiej edycji turnieju Bullet of Bullets - szczegóły tutaj (głosy można oddawać w sondzie nad menu po prawej). W tym tygodniu pierwsza walka 1/8 finału - Nishida kontra Kuradeel!

1/8 FINAŁU TURNIEJU FEBOB:

Para 1: Nishida kontra Kuradeel (od 30.08 do 06.09).

Dodano: 30.08.2014

Zakończyły się eliminacje do turnieju głównego FE BoB'a. Oto wyniki: sprawdź. Do 1/8 zakwalifikowali się: Klein, Agil, Heathcliff i Yui. Poniżej cała drabinka:Terminarz 1/8 finału (sondy będą pojawiać się nad menu po prawej):
1. Nishida vs Kuradeel [30.08-06.09][zakończony][wyniki].
2. Klein vs Agil [07.09-13.09][zakończony][wyniki].
3. Heathcliff vs Yui [14.09-20.09][zakończony][wyniki].
4. Lisbeth vs Sachi [21.09-27.09][zakończony][wyniki].
5. Silica vs Sinon [28.09-04.10][zakończony][wyniki].
6. Diabel vs Asuna [05.10-11.10][zakończony][wyniki].
7. Recon vs Kirito [12.10-18.10][zakończony][wyniki].
8. Leafa vs Death Gun [19.10-21.10][zakończony][wyniki].

Dodano: 29.08.2014

Już w najbliższą sobotę, 30 sierpnia 2014 roku, o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dziewiąty odcinek kontynuacji Sword Art Online zatytułowany "Death Gun". Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! W środku tygodnia (najprawdopodobniej w czwartek) pojawi się również krótki zwiastun odcinka oraz galeria, które będzie można znaleźć tutaj.Wprowadzenie do odcinka: „Niedługo po rozpoczęciu trzeciej edycji turnieju Bullet of Bullets Kirito wpada na Sinon, jednak zamiast zaatakować niebieskowłosą, lodowatą piękność proponuje jej tymczasowe zawieszenie broni. W tym samym czasie w ALfheim Online Asuna wraz z przyjaciółmi ogląda program MMO Stream transmitujący na żywo zmagania zawodników. Znudzeni brakiem Kirita na wizji przyjaciele w pewnym momencie przeżywają prawdziwy szok - na ekranie pojawia się bowiem tajemnicza, zakapturzona postać, która dokonuje czegoś z pozoru niemożliwego...”Nie zapominajcie również o toczącej się fanowskiej edycji turnieju Bullet of Bullets - szczegóły tutaj. W tym tygodniu aż cztery walki eliminacyjne!

Dodano: 25.08.2014

By umilić fanom SAO oczekiwanie na kolejne odcinki anime, przygotowaliśmy zabawę - fanowską edycję turnieju Bullet of Bullets! Zasady są banalnie proste:
1. W turnieju bierze udział 20 zawodników (alfabetycznie): Asuna, Death Gun, Diabel, Agil, Eugene, Heathcliff, Kirito, Klein, Kuradeel, Leafa, Lisbeth, Nishida, Oberon, PoH, Recon, Sachi, Silica, Sinon, Spiegel i Yui;
2. Dwunastu z nich (losowo) otrzymało dziką kartę i od razu zakwalifikowało się do turnieju głównego, natomiast ośmiu musi walczyć o miejsce w zawodach docelowych podczas eliminacji, poniżej prezentujemy pary eliminacyjne:3. Rozlosowaliśmy już również pary turnieju głównego, oto cała drabinka:4. Poszczególne walki będą odbywać się na zasadzie głosowania fanów - który z zawodników otrzyma więcej głosów (nabojów), ten wygrywa pojedynek i przechodzi dalej - w przypadku remisu decyduje rzut monetą;
5. Pojedynki zazwyczaj będą trwały tydzień, od soboty do soboty, za wyjątkiem eliminacji, które w całości (4 pojedynki) zostaną rozegrane w 7 dni.
6. Sondy będzie można znaleźć nad menu po prawej.
7. Bawcie się dobrze!


ELIMINACJE DO TURNIEJU FEBOB (aż 4 walki w tym tygodniu!):

Para 1: Klein kontra Oberon (od 22.08 do 23.08 - zakończony).Para 2: Agil kontra Eugene (od 24.08 do 25.08 - zakończony).Para 3: Yui kontra Spiegel (od 26.08 do 27.08 - zakończony).Para 4: Heathcliff kontra PoH (od 28.08 do 29.08 - zakończony).Dodano: 22.08.2014

Zgodnie z obietnicą przygotowałem tłumaczenie mapki przedstawiającej wyspę, na której rozgrywany będzie BoB 3. Zapraszam do oglądania i komentowania.

Dodano: 17.08.2014

[anime] SAO II 08 „Bullet of Bullets” oraz cotygodniowa sonda!
Już w najbliższą sobotę, 23 sierpnia 2014 roku, o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany ósmy odcinek kontynuacji Sword Art Online zatytułowany "Bullet of Bullets". Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! W środku tygodnia (najprawdopodobniej w czwartek) pojawi się również krótki zwiastun odcinka oraz galeria, które będzie można znaleźć tutaj.Wprowadzenie do odcinka: „Po rozmowie z panią Aki nieco spokojniejszy Kirito loguje się do Gun Gale Online, gdzie spotyka Sinon. Następnie proponuje dziewczynie, by podzielili się informacjami na temat przeciwników, a ta, choć niechętnie, przystaje na jego prośbę...”

W tym tygodniu wybieramy również największego nikczemnika w SAO! Zachęcam do głosowania.

Dodano: 16.08.2014

Już w najbliższą sobotę, 16 sierpnia 2014 roku, o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany siódmy odcinek kontynuacji Sword Art Online zatytułowany "Szkarłatne wspomnienia". Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! W środku tygodnia (najprawdopodobniej w czwartek) pojawi się również krótki zwiastun odcinka oraz galeria, które będzie można znaleźć tutaj.Wprowadzenie do odcinka: „Po zakończeniu sobotnich eliminacji do Bullet of Bullets 3, które dały Kirito oraz Sinon awans do turnieju głównego, dwójka głównych bohaterów wraca do prawdziwego świata. Kazuto nękany wspomnieniami swoich zbrodni z SAO nie jest w stanie zmrużyć oka i wypocząć przed niedzielnym battle royale. Jakby tego było mało, rano czeka go trudna rozmowa z siostrą. W międzyczasie Shino spotyka się w parku z podkochującym się w niej kolegą...”

W tym tygodniu wybieramy również grę, w którą, gdyby oczywiście była taka możliwość, najbardziej chcielibyśmy zagrać! (głosowanie zakończone, wyniki poniżej, kolejna ankieta w niedzielę)

Dodano: 09.08.2014

[anime] SAO II 06 „Pojedynek na pustkowiu” oraz wybór best waifu!
Już w najbliższą sobotę, 9 sierpnia 2014 roku, o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany szósty odcinek kontynuacji Sword Art Online zatytułowany "Pojedynek na pustkowiu". Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! W środku tygodnia (najprawdopodobniej w czwartek) pojawi się również krótki zwiastun odcinka oraz galeria, które będzie można znaleźć tutaj.Wprowadzenie do odcinka: „Po wygraniu pierwszej walki eliminacyjnej Kirito wraca do strefy dla oczekujących, gdzie spotyka dziwnego gracza. Po chwili przypomina sobie, że napotkany jegomość jest jednym z ocalałych z incydentu SAO, który w tej zabójczej, stworzonej przez Akihiko Kayabę grze należał do niesławnej gildii player killerów, Laughing Coffin. Jakiś czas później główny bohater uzmysławia sobie, że były PK z SAO przemawia głosem, który słyszał wcześniej na nagraniach z Death Gunem...”

W tym tygodniu wybieramy również najlepszą żonkę spośród bohaterek SAO! Zachęcam do głosowania.

Dodano: 02.08.2014

[anime] SAO II 05 „Pistolet i miecz” oraz wybór ulubionego bohatera!
Już w najbliższą sobotę, 2 sierpnia 2014 roku, o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany piąty odcinek kontynuacji Sword Art Online zatytułowany "Pistolet i miecz". Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! W środku tygodnia (najprawdopodobniej w czwartek) pojawi się również krótki zwiastun odcinka oraz galeria, które będzie można znaleźć tutaj.Wprowadzenie do odcinka: „Kirito udaje się razem z Sinon do rezydencji gubernatora, gdzie zapisują się na turniej Bullet of Bullets, którego uczestnicy walczą o tytuł najlepszego gracza Gun Gale Online. Jednak nie sam tytuł jest głównym celem bohatera - jego priorytetem jest ściągniecie na siebie uwagi Death Guna, czyli tajemniczego gracza podejrzanego o zamordowanie dwójki osób. Kłopoty Kirita zaczynają się jeszcze przed rozpoczęciem eliminacji - by wziąć w nich udział, musi zmienić strój, co kończy się zdemaskowaniem jego faktycznej płci i spoliczkowaniem nieszczęśnika przez Sinon...”

W tym tygodniu wybieramy również ulubionych bohaterów pierwszej serii SAO! Zachęcam do głosowania.

Dodano: 27.07.2014

[anime] SAO II 04 „GGO” i plakaty z Sinon/Shino.
Już w najbliższą sobotę, 26 lipca 2014 roku, o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany czwarty odcinek kontynuacji Sword Art Online zatytułowany "GGO". Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! W środku tygodnia pojawi się również krótki zwiastun odcinka oraz galeria, które będzie można znaleźć tutaj.Wprowadzenie do odcinka: „By zbadać sprawę samozwańczego Death Guna i rzekomo popełnianych przez niego zbrodni, uczeń liceum i zapalony gracz, Kirigaya Kazuto, przenosi swoją postać i loguje się do świata broni palnej i stali, Gun Gale Online. Gdy próbuje znaleźć Rezydencję Gubernatora, gubi się i spotyka Sinon, która - błędnie wnioskując po wyglądzie Kirita, że ten jest dziewczyną - postanawia zaprowadzić głównego bohatera do celu”.

Dodano: 20.07.2014

[anime] SAO II 03 „Wspomnienie świeżej krwi” oraz wybór ulubionego endingu.
Już w najbliższą sobotę, 19 lipca 2014 roku, o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany trzeci odcinek kontynuacji Sword Art Online zatytułowany "Wspomnienie świeżej krwi". Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! W środku tygodnia pojawi się również krótki zwiastun odcinka oraz galeria, które będzie można znaleźć tutaj.Wprowadzenie do odcinka: „Sinon, jeden z najlepszych snajperów GGO, w prawdziwym świecie jest zwykłą, posiadającą swoje problemy uczennicą liceum. Jej prawdziwe imię to Asada Shino, mieszka sama. Widok broni powoduje u niej niekontrolowane napady paniki, które są następstwem traumatycznych wydarzeń z dzieciństwa...”

Zapraszam również do wzięcia udziału w ankiecie, w której w tym tygodniu wybieramy najlepszy z dotychczasowych endingów.

Dodano: 13.07.2014

[anime] SAO II 02 „Lodowaty snajper” oraz ankieta.
Już w najbliższą sobotę, 12 lipca 2014 roku, o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany drugi odcinek kontynuacji Sword Art Online zatytułowany "Lodowaty snajper". Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można znaleźć tutaj.Streszczenie odcinka: „Sinon udaje się ściągnąć jednego z graczy wrogiego szwadronu, jednakże gdy przystępuje do eliminacji kolejnego, ten unika pocisku, wyciąga chowany pod płaszczem wielkokalibrowy karabin maszynowy i z przytłaczającą siłą zaczyna odpowiadać na ogień wroga. Oddział zielonowłosego snajpera zostaje postawiony pod ścianą...”

Zapraszam również do wzięcia udziału w ankiecie, w której w tym tygodniu wybieramy najlepszy z dotychczasowych openingów.

Dodano: 10.07.2014

W wirtualnym świecie broni palnej i stali, grze VRMMO Gun Gale Online, dochodzi do serii tajemniczych wydarzeń rzekomo prowadzących do ataku serca i śmierci ludzi w prawdziwym świecie. Oliwy do ognia dolewa fakt, że w każdej z tych podejrzanych sytuacji bierze udział samozwańczy Death Gun (pistolet śmierci). Sytuacją szybko zaczyna interesować się Wydział Wirtualny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, którego przedstawiciel, Kikuoka Seijirou, zaprasza Kazuto na rozmowę i prosi go o zbadanie całej sprawy "od środka". Czy Kirito przyjmie propozycję? Jak zareaguje na to Asuna? Czy główny bohater zdoła rozwikłać zagadkę tajemniczych zgonów? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając premierowy odcinek drugiej serii Sword Art Online: SAO II 01 „Świat broni palnej”. Zapraszam już w najbliższą sobotę na godzinę 16:30 - wtedy też na stronie pojawi się galeria na żywo (zdjęcia są dodawane w czasie trwania odcinka w japońskiej telewizji). Następnie wykonam tłumaczenie i polska wersja pojawi się na stronie w nocy z soboty na niedzielę.

Dodano: 29.06.2014

Pojawił się kolejny, szósty już trailer zapowiadający drugą serię Sword Art Online. Jego polską wersję standardowo możecie obejrzeć na podstronie pierwszego odcinka SAO II. W zwiastunie została nieco bliżej przedstawiona jedna z głównych bohaterek nadchodzącej kontynuacji anime opartego na powieści light novel Rekiego Kawahary. Przypominam, że pierwszy odcinek już 5 lipca! Poniżej pięć wybranych zdjęć.

Dodano: 27.06.2014

Zapraszam do oglądania polskiej wersji piątego zwiastuna Sword Art Online II, w którym zawarty został skrócony opis fabuły kontynuacji anime. Przypominam, że seria będzie toczyć się wewnątrz gry Gun Gale Online, czyli w świecie broni palnej i stali. Pierwszy odcinek już piątego lipca!

Dodano: 20.06.2014

W sobotę podana została informacja, że premiera drugiej serii Sword Art Online została zaplanowana na 5 lipca. Odcinki będą ukazywały się w japońskiej telewizji w każdą sobotę o godzinie 11:30 (4:30 czasu polskiego). Polskiej wersji, za przygotowanie której będzie odpowiadał Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia, należy spodziewać się tego samego dnia w godzinach popołudniowo-wieczornych. Zapraszamy! Przypominam również, że kontynuacja SAO będzie oparta na piątym i szóstym tomie powieści, w których przedstawiony został arc zatytułowany Phantom Bullet. Poniżej prezentujemy trzech bohaterów z "Dwójki".

Dodano: 18.05.2014

[anime] Druga seria już w lipcu.
Premiera pierwszego odcinka Sword Art Online II została zapowiedziana na lipiec - dzień ani godzina na razie nie są znane. Informację podano podczas retransmisji jednego z odcinków pierwszej serii. Gdy tylko pojawi się więcej szczegółów, zostaną zamieszczone w newsach.

Dodano: 14.03.2014

Podczas Festiwalu Dengeki Game stanowisko Sword Art Online potwierdziło, że premiera drugiej serii SAO będzie miała miejsce już w lipcu 2014. Wiadomo także, że głosu głównemu bohaterowi ponownie użyczy Yoshitsugu Matsuoka (który podłoży również głos Sorze w nadchodzącym anime "No game, no life"), natomiast seiyuu Sinon, która będzie drugą główną bohaterką serii, zostanie urocza Miyuki Sawashiro (zobacz). Co więcej według dostępnych informacji seria oparta będzie na tomach 5 oraz 6 powieści. Arc przedstawiony w dwójce został nazwany "Phantom Bullet". Wkrótce kolejne szczegóły.

Dodano: 16.03.2014

Zgodnie z oczekiwaniami Wydanie Specjalne SAO posłużyło jako zapowiedź nadchodzącej drugiej serii, która ruszy już w 2014 roku (prawdopodobnie w lipcu)! Seria (a przynajmniej pierwsza jej część) będzie oparta na tomach powieści Rekiego Kawahary zatytułowanych Phantom Bullet. Zapraszam do oglądania zwiastuna: zwiastun drugiej serii Sword Art Online. Gdy tylko pojawi się więcej informacji, natychmiast je Wam przekażemy. Zachęcam również do oglądania aktualnie wychodzącej serii poruszającej podobną tematykę: Log Horizon - zapewniam, że dzieki niej oczekiwanie na SAO 2 nie będzie się Wam tak dłużyło.


Więcej obrazków na forum obrazkowym. Zachęcam do wstawiania własnych!


Plakat Sword Art Online 2:

Dodano: 31.12.2013

Znane są już szczegóły dotyczące wydania specjalnego SAO: Sword Art online "Extra Edition". Odcinek ten zostanie nadany ostatniego dnia grudnia o godzinie 22:00 czasu japońskiego (14:00 w Polsce) i będzie trwał aż do północy, czyli całe 120 minut! (sprawdź) Oprócz streszczenia wydarzeń z pierwszej serii znajdzie się w nim zupełnie nowy materiał, który będzie, uwaga, popularnym "odcinkiem na basenie" (jest to odmiana równie często spotykanego w anime odcinka na plaży), czyli stroje kąpielowe i sporo fanserwisu gwarantowane. Wiadomo również, że w produkcji odcinka wzięły udział osoby odpowiedzialne za oryginał SAO, czyli nowelkę - autor powieści, Reki Kawahara, pomagał podczas pisania scenariusza, a ilustrator, abec, przygotował odświeżone projekty postaci (Asuna, Kirito).I na koniec streszczenie dodatkowego materiału: "Po tym, jak Kirito dowiaduje się, że Yui bardzo chciałaby zobaczyć na własne oczy wieloryba, decyduje się przyjąć podwodnego questa. Gdy wychodzi na jaw, że Suguha (i jej postać Leafa) nie potrafi pływać, Asuna zabiera swoje przyjaciółki z ALO potrenować na basenie w prawdziwym świecie. W międzyczasie Kirito spotyka pewną tajemniczą osobę".

Dodano: 17.10.2013

Autor powieści light novel Sword Art Online - Reki Kawahara - na końcu ostatnio wydanego, trzynastego tomu swojego dzieła podał informację, że 31 grudnia 2013 roku, na przywitanie Nowego Roku, w telewizji zostanie nadany odcinek specjalny anime Sword Art Online. Niestety będzie on tylko streszczeniem pierwszej serii anime posiadającym nowy, odświeżony chara design, a także kilka dodatkowych scen. Jednakże taki odcinek nie mógł powstać bez powodu - całkiem możliwe, że podczas jego emisji zostanie zapowiedziana druga seria SAO! Z pewnością dla wielu fanów byłby to wymarzony prezent noworoczny, więc trzymajmy kciuki za autora i studio odpowiedzialne za produkcję. By umilić sobie oczekiwanie, zachęcam do oglądania nowej serii - podobnie jak SAO osadzonej w świecie gry online - Log Horizon, a także serii opartej na drugiej powieści Rekiego - Accel World.

Dodano: 24.09.2013

Sword Art Online to seria anime oparta na powieści autorstwa Rekiego Kawahary. Akcja SAO toczy się w świecie futurystycznej gry VRMMORPG, w której gracz steruje swoją postacią przy pomocy fal mózgowych przechwytywanych przez specjalnie przygotowany do tego celu kask - NerveGear. W pewnej chwili Kazuto "Kirito" Kirigaya - główny bohater i jeden z graczy - zauważa, że z jego menu zniknął przycisk umożliwiający wylogowanie z gry. Jak się później okazuje, nie jest to błąd w kodzie, ale zamierzone działanie twórcy SAO mające na celu zmusić graczy do - dosłownie - rozgrywki na śmierć i życie.

Dodano: 24.09.2013

↑do góry
↑do góry
Szybki dostęp: kolejność oglądania, pierwsza seria, druga seria, wydanie specjalne, filmy kinowe, offline, offline II, offline ws, openingi, endingi.
Podobne anime: Accel World, Log Horizon, No game no life.
Strona wykorzystuje pliki cookies potocznie zwane ciasteczkami. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich udostępnianie. Można również zablokować ciasteczka w ustawieniach przeglądarki.
Na stronie nie są przechowywane żadne pliki wideo, strona archiwizuje jedynie ogólnodostępne linki do serwisów wideo, których użytkownicy potwierdzili legalność zamieszczonych materiałów.